Facebook TikTok Karşısında Başarısız Oldu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Facebook TikTok Karşısında Başarısız Oldu!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook TikTok

Sosyal medya platformlarından Facebook, Lasso ile rekabete girdiği TikTok karşısında başarısız oldu. TikTok’un dünya genelinde giderek artan kullanımına karşılık olarak, kullanıcıların karşısına çıkan Lasso, hayata erkenden yavaş yavaş veda etmeye başladı.

.

Türkiye’de de yoğun kullanıcısı bulunan TikTok, rakiplerine açık ara fark atarak yoluna devam ediyor. Ancak Çin ve Hindistan arasında yaşanan gerilim nedeniyle TikTok, Hindistan’da boykot edilmeye başlandı. Bu yüzden de kullanıcı sayısında ciddi düşüş yaşandığı hatta uygulamanın Hindistan sunucularını kapattığı bile söyleniyor.

.Facebook TikTok

.

Facebook Lasso Artık Maalesef Kullanılmayacak!

.

WhatsApp ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarının da sahibi olan Facebook, TikTok’un yakaladığı başarının ardından, Lasso için yoğun çalışmalara girişmişti. Ancak TikTok, dünya genelinde yaygınlaştı ve Facebook bu projesinden vazgeçti. 2018’de kullanıcılarla buluşan sosyal medya platformu, şu anda son günlerini yaşıyor.

.

Bazı ülke ve bölgelerde kullanıma alınan Facebook Lasso, 10 Temmuz tarihinden itibaren tamamen kullanımdan kaldırılacak. Uygulama kullanıcılara 15 saniye uzunluğunda videolar çekilmesini ve popüler şarkıların söylenmesini sağlıyordu. Uygulama, geliştirilen algoritmalarla videoları öneriyor ve kullanıcıların izlenme sayılarını da artırıyordu.

.

Uygulama ABD, Meksika, Arjantin, Şili, Peru, Panama, Kosta Rika, El Salvador, Ekvator ve Uruguay’da faaliyet gösteriyordu. Asya’da etkin olan TikTok’a rakip olarak, Kuzey ve Güney Amerika’da faaliyet gösteren Lasso bulunuyordu.

.

Facebook TikTok Karşısında Başarısız Oldu!

.

İki uygulama arasında benzer özellikleri de görmek mümkündü. Tasarım olarak birbirine benzeyen uygulamalardan Lasso’nun neden diğer ülke ve bölgelerde faaliyete başlamadığı ise bilinmiyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: