«
sony-isim-degisikligi-karari-aldi-1

Amerika Birleşik Devletleri, Çinli dev Huawei’ye yeni yaptırımlar uygularken, giderek daha fazla şirket hararetle karşı karşıya kaldı. Yeni kısıtlamalarla, Huawei’ye çip sağlayan Japonya merkezli şirketler milyarlarca dolar gelir kaybetme riski gibi bir durum ile karşı karşıya.

Şu anda, son rapora göre , para kaybetmemek adına Japon şirketleri Sony ve Kioxia, Huawei ile iş yapmaya devam etmek için Amerika Birleşik Devletleri’nden onay başvurusunda bulundu. Intel’in Çin devine yonga seti tedarik etmesi için zaten bir lisans almış olması dikkate değer.

sony-logo [ Download - Logo - icon ] logo download

Huawei, Sony’nin görüntü sensörlerinin en büyük alıcılarından biri iken, Kioxia dünyanın önde gelen flash bellek yongası üreticilerinden biridir ve aynı zamanda Q2 2020’de lider akıllı telefon markası olan Çinli telekom devinin de önemli bir tedarikçisi olması ile bilinir.

ABD hükümeti Çin devine yeni yaptırımlar eklediğinden beri Sony  , Huawei’ye görüntü sensörleri tedarik etmekten milyarlarca dolarlık bir satış farkı olduğu için sermaye harcama planını üç yıllığına kısalttı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *