• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
JOHN MCAFEE

Kötü çocuk John McAfee’nin başı yine belada. Federal savcılar, onu ve bir ortağı, bir kripto para birimi pompalama ve boşaltma planıyla ilgili olarak menkul kıymetler dolandırıcılığı ve kara para aklama ile suçladı. Her halükarda suçlu bulunan ikili 100 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

.

Cuma günü damlar ABD Bölge Mahkemesi dava, şarj şantaj ilgili suçlara ile John David McAfee ve Jimmy Gale Watson Jr. Her halükarda suçlu bulunan ikili 100 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

.

John McAfee, kripto 'pompala ve dök' planında dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya

.

Mahkeme belgelerine göre, Aralık 2017 ile Ekim 2018 arasında, McAfee ve yönetici danışmanı Watson’ın, Twitter takipçilerini Verge, Reddcoin, Dogecoin ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerine yatırım yapmaya teşvik ettiği iddia ediliyor. İkili daha sonra fiyatlar yükseldiğinde kendi hisselerini satarak neredeyse 2 milyon dolar kar elde etti ve yatırımcılara 13 milyon doların üzerine mal oldu.

.

FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney DoJ basın bülteninde “İddiaya göre, McAfee ve Watson sosyal medyayı kendilerine yaklaşık iki milyon dolar kazandıran asırlık bir pompalama ve boşaltma planını uygulamak için kullandılar” dedi .

.

.

Manhattan ABD Avukatı Audrey Strauss, “McAfee, Watson ve McAfee’nin kripto para birimi ekibinin diğer üyeleri, hileli planlarıyla mağdur ettikleri yatırımcılardan 13 milyon dolardan fazla para kazandıkları iddia ediliyor,” diye ekledi.

.

McAfee ve Watson, en fazla beş ila 20 yıl hapis cezasına çarptırılan yedi suçla karşı karşıya kalır. Ücretler arasında tel dolandırıcılık, emtia ve menkul kıymet dolandırıcılığı için komplo ve kara para aklama komplosu yer alıyor. İkisi ayrıca, tazminat olarak açıklanmayan bir meblağ ödemeye zorlanabilir.

.

Bu, McAfee’nin kanunla ilk karşılaşması değil. Bir kez daha tekrarlayan teknoloji girişimcisi, 2019 ve 2020’nin çoğunu, birkaç yıl boyunca vergi kaçırarak adalete teslim etmek için ABD makamlarından kaçarak geçirdi . Daha sonra geçen Ekim ayında İspanya’da tutuklandı ve ABD’ye iade edildi. 2012’de McAfee, Guatemala’da ülkeye yasadışı yollardan girdiği için tutuklandı ve komşusuna isabet ettiği iddiasıyla arandığı Belize’ye sınır dışı edildi. Bu durumda 25 milyon dolar ödemesi emredildi, ancak masum olduğu gerekçesiyle razı olmadı.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: