«
Huawei-Logo-red

Huawei’nin Kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei, şirketten operasyonlarını merkezden dağıtmaya ve ABD yaptırımlarının etkilerinden kurtulmak için kar elde etmeye ve sürdürmeye daha fazla odaklanmaya çağırdı.

Bir SCMP raporuna göre , üst düzey Huawei yöneticisi, şirketin ABD ticaret kısıtlamalarına dayanabilmek için önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca ürün hatlarını basitleştirmesi ve ücret seviyelerini korumasını da istedi. CEO ve kurucu duyuruyu, bu ayın başlarında kamuoyuna yaptığı bir konuşmada yaptı. Ren, konuşmayı Haziran 2020’de tekrar yapmıştı. Farkında olmayanlar için, ABD yaptırımları Çinli teknoloji devinin operasyonlarını ciddi şekilde etkiledi ve hatta bütçe akıllı telefon üretim birimi Honor’u satmasına neden oldu .

Kurucu: Huawei, hayatta kalmak için kâra odaklanmalı, ademi merkeziyet çağrısı yapıyor

Şimdi, akıllı telefon operasyonları neredeyse sakat kaldıktan sonra şirket, diğer alanlardaki işlerini genişletme çabalarını iki katına çıkarıyor. Şu anda Huawei, bulut bilişim / hizmetler ve hatta akıllı arabalar gibi alanlarda varlığını büyütmeye çalışıyor . Ren, “Yeteneğimiz ve stratejimiz arasında büyük bir uyumsuzluk var. Bu bizim zayıf halkamız ve ilkokul öğrencileri gibi baştan başlamak zorunda kalıyoruz. ” Hatta “en zeki ev hanımı pirinçsiz yemek pişiremez” şeklindeki Çin atasözüne atıfta bulunarak, şirketin ne “akıllı bir karısı” ne de “kendi pirinci” olduğunu ekledi.

Zhengfei Ren, Huawei kurucusu ve CEO’su

Yetkili ayrıca, “Lütfen geçici ABD baskısı nedeniyle üzülmeyin veya küreselleşme stratejimizden vazgeçmeyin. [Geliştirme ve araştırmada] küreselleşmeyi kucaklamadan bir gelecek olamaz. ” Ren, Huawei’nin normal şekilde çalışması gerektiğine ve insanları motive etmenin yollarını bulması gerektiğine inanıyor. “Yüzlerce Huawei kadrosunun” ekibin adanmışlığını sergilemek için rütbe düşürmeyi bile teklif ettiğini söyledi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

BİZİ INSTAGRAM’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *