«
822232

Standart McLaren 720S, yola çıkmaya hazır bir süper otomobilin olması gerektiği kadar ekstrem, ancak en yeni 720S GT3X ‘aşırı’ kelimesini yepyeni bir seviyeye taşıyor. Avrupa, Orta Doğu ve ABD’deki çok sayıda GT3 şampiyonası yarışında yarışan yalnızca pist 720S GT3’e dayanan GT3X, yarışta daha fazla güç, daha fazla hız ve daha fazla heyecan sunarak yarış kurallarının kısıtlamalarından kurtuluyor. sınıf.

Hayır, bu şeyi yolda kullanamazsınız. Ve hayır, profesyonel olarak da yarışamazsınız. Bununla birlikte, McLaren 720S GT3X, ara sıra ortaya çıkan üst düzey pistin lüks otomobil yarışlarında sahneyi karşılaması veya onurlandırması için mükemmeldir.

Bununla birlikte, teknik özellikler ve ekipman kayda değer. Düzenli 720S zaten 710 beygir gücünde çift turbo 4.0-litre V8 motora sahip bir aşırı sıcak olduğunu. Ancak GT3X’te, V8 daha büyük turboşarjlar, yeni bir soğutma sistemi, yükseltilmiş bir silindir kafası ve yeni emme manifoldları alıyor. McLaren, motor çıkışına özeldir, ancak mevcut bir push-to-pass sistemi, motorun bir düğmeye dokunarak 30 beygir gücü daha üretmesini sağlar.

V8’in GT3X spesifikasyonunda 800 beygir gücüne yakın pompaladığını düşünüyoruz, bu yüzden gülünç hız rakamları bekliyoruz. Standart bir McLaren 720S coupe’nin 2.8 saniyede sıfırdan 60 mil / saat hıza çıktığını ve 212 mil / saat maksimum hıza sahip olduğunu düşünürsek, GT3X’in eğer varsa rekabeti ortadan kaldıracak kadar hırıltılı olduğunu varsayıyoruz.

McLaren 720S GT3X yarışa hazırlığı başka bir seviyeye taşıyor

Ayrıca yolda giden 720S ve GT3 paletli araçla aynı karbon fiber monokok şasiye sahip. Ve GT3’ün aksine, GT3X iki kişilik oturma yerine sahip. Dışarıda, GT3X’i dalış uçakları ve aero optimize edilmiş uzantıları, özellikle de devasa arka kanadı ile standart bir 720S ile karıştırmayacaksınız.

Altında, her şeyi kaldırıma yapıştırmak için ayarlanabilir amortisörler ve sarmal yaylar ile aktif süspansiyona sahiptir. Bu harikanın ne kadara mal olması gerektiği henüz belli değil, ancak bir McLaren 720S GT3 müşteri yarış otomobili 560.000 $ ‘dan başlıyor. Doğal olarak, harika 720S süper otomobilin en ekstrem versiyonu için daha fazla ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *