«
45378-HyundaiMotorRevealsAdditionalDesignDetailsofSTARIA

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, geçtiğimiz hafta Starex (veya Hyundai iMax ve Hyundai i800) minivanının yeni nesil yerine geçen 2022 Staria MPV’sine bir göz attı. En başından beri, Hyundai’nin en yeni insan taşıyıcısı için farklı bir şey istediği açık , Kia’nın 2022 Karnavalı için SUV rotasını çizmesi gibi .

Hyundai kısa süre önce 2022 Staria MPV modelinin perdelerini kaldırdı ve tüm üretim ihtişamıyla ortaya çıktı. Alay artık resmen sona eriyor ve görünüşe göre Hyundai, Staria’nın uzay gemisi benzeri stil ipuçlarıyla farklı bir yol izliyor.

2022 Hyundai Staria MPV üretim modeli ortaya çıktı: Minivan modaya geri döndü

En yeni Hyundai Staria, markanın yenilikçi ‘içten dışa’ tasarım yaklaşımı olan Hyundai’nin gelecekteki mobilite müşterilerine hizmet veren Amaca Yönelik Üretilmiş Araçlar (PBV’ler) için en son metodolojisini kullanan “hem aileler hem de işletmeler için tasarlanmıştır”. Buna göre, ‘içten dışa’ iç mekânla başlayıp dış mekana doğru genişleyerek, her şeyden önce iç mekana öncelik verme müşteri taleplerine cevap veriyor.

Önden bakıldığında Staria, yatay gündüz farları ve aracın genişliğini uzatan tepegöz konum lambasıyla yüksek teknoloji ve birinci sınıf bir his yayıyor. Uzay çağı görünümü, Staria’nın geniş açık radyatör ızgarasıyla geleneksel benzinli veya dizel gücüne işaret ediyor. Ve crossover kategorisine daha fazla ‘lezzet’ katmak için varsayılan bir stil trendi haline gelen Staria, Hyundai’nin Kona’sına benzer düşük ayarlı farlara sahip .

2022 Hyundai Staria MPV üretim modeli ortaya çıktı: Minivan modaya geri döndü

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Hyundai Tasarım Başkanı SangYup Lee, “Staria, Hyundai’nin ‘içten dışa’ tasarım yaklaşımıyla tasarlanmış ilk seri üretilen araç modelidir,” dedi. “Staria, benzersiz tasarımı ve yenilikçi özellikleriyle müşterilerine tamamen yeni bir deneyim ve değer teklifi sunacak.”

Arka tarafta, Staria’nın kare profili ve ince dikey lambaları Mitsubishi Grandis MPV’nin arka tasarımını anımsatıyor . Bu arada, aerodinamik silüet, alçak kemer hatları ve panoramik pencereler, Back to the Future 2 film setinde hiç de tuhaf görünmeyecek şekilde yüksek teknoloji ürünü bir görünüm ve his sunuyor .

2022 Hyundai Staria MPV üretim modeli ortaya çıktı: Minivan modaya geri döndü

İçeride, Staria yedi ila dokuz yetişkin için geniş bir oda sunuyor, ancak Hyundai 2 koltuklu ila 11 koltuklu seçenekler sunuyor. Ek olarak, Staria Premium yedi, dokuz veya en fazla 11 koltukla kapsamlı lüks yükseltmeler sunacak. Staria, 10,25 inç dokunmatik ekran, başlıksız dijital gösterge paneli, dokunmaya duyarlı düğmeler ve düğme tipi bir vites kolu ile tamamlanan sürücü merkezli bir kokpite sahiptir ve ikincisi, devasa orta konsolda daha fazla yer açar.

2022 Hyundai Staria, 2021’in ilk yarısında resmi dijital dünya prömiyerini yapıyor. Bir önceki nesil Starex, çok da uzak olmayan bir gelecekte yeni Hyundai Staria’nın Amerikan sokaklarında dolaştığını görmeyi umursamasa da, onu hiçbir zaman eyalette yapmadı. 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *