.

Volvo, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araçları satacak ve tüm elektrikli araç satışlarını yalnızca çevrimiçi modele kaydırıyor

.

Çinli Geely Group’un sahibi olduğu İsveçli Volvo şirketi, yeni hedef tarihinin ilk EV’si için güçlü erken talep, geçen yıl piyasaya sürülen XC40 Recharge ve elektrikli araç şarj altyapısının beklenen genişlemesi olduğunu söylüyor.

.

Volvo ayrıca, çevrimiçi satışlara olan odağını artırdığını söyledi. Şirket, önümüzdeki yıllarda, tümü yalnızca çevrimiçi olarak satışa sunulacak birkaç yeni tamamen elektrikli modeli piyasaya sürecek.

.

Volvo, 2030 Yılına Kadar Elektrikli Araçlarını Satacak!

.

Volvo Cars İcra Kurulu Başkanı Håkan Samuelsson, “Başarılı olmak için karlı büyümeye ihtiyacımız var. Bu nedenle, küçülen bir işletmeye yatırım yapmak yerine geleceğe – elektrikli ve çevrimiçi yatırım yapmayı seçiyoruz. Hızla büyüyen birinci sınıf elektrik segmentinde lider olmaya tamamen odaklandık. “dedi.

.

Avrupa’daki ve başka yerlerdeki birçok ülke, önümüzdeki on yıl içinde yalnızca fosil yakıtlarla çalışan yeni otomobillerin veya kamyonetlerin satışını yasaklamayı planladığını duyurdu. Bu, yalnızca elektrikle çalışmayı taahhüt eden sayısız otomobil üreticisine ek olarak. Yanmalı motorlar için yazı duvarda mı? Volvo kesinlikle buna inanıyor.

.

Volvo Cars Baş Teknoloji Sorumlusu Henrik Green, “İçten yanmalı motora sahip otomobiller için uzun vadeli bir gelecek yok.” dedi.

.