«
rsz_large-12879-mclarenarturarevealconfirmationimage

McLaren, yeni nesil Artura hibrit süper otomobilini 17 Şubat 2021, 00:01 GMT’de sanal bir etkinlikte tanıtmaya hazır. İngiliz süper otomobil üreticisi, geçen yıl Ekim ayında, o zamanlar HPH veya Yüksek Performanslı Hibrit olarak bilinen Artura’ya erken bir bakış attı .

Otomobil üreticisi ayrıca, bir McLaren’ın belirgin eğrileri ve düşüşleriyle önümüzdeki hafta gelecek olan Artura üretiminin karanlık bir siluet teaserını da ortaya çıkardı. Artura’yı pek çok kez kamuflajlı olarak gördük ve vinil kaplamasının altında olanı seviyoruz. Şimdiye kadar yapılmış en güzel McLaren olabilir ya da olmayabilir – elbette efsanevi F1’e saygısızlık etmeyin – ancak bu kıvrımlı vücut şeklinin altında yatanla daha çok ilgileniyoruz.

Artura, McLaren’in Karbon Hafif Mimarisine (MCLA) dayanan yeni nesil hibrit bir V6 güç aktarım mekanizması ile gelecek. Karbon fiber küvet, daha keskin kullanım, daha geniş menzil ve heyecan verici hızlanma sağlamak için hafif bir yapı sağlar.

Ancak McLaren, Artura için sayısal beygir gücü ve tork rakamlarını henüz belirlemedi. Ancak McLaren P1 geçilecek bir şeyse, Artura’nın virajlarda öncekinden daha hızlı ve daha yetenekli (ve daha az korkutucu) olacağına bahse gireriz. Artura, P1’in V8’inden farklı olarak hibrit bir V6’ya sahip olacak, ancak P1’in 2,8 saniyelik süresinden sıfırdan altmışa daha hızlı koşabileceğini düşünüyoruz.

McLaren, Artura plug-in hibrit süper otomobilini 17 Şubat'ta tanıtacak

En yeni McLaren Artura, P1 gibi tamamen elektrikli güçle de çalışabilir, ancak P1’in 18 millik tam elektrikli menzilinden daha uzağa gitmesini diliyoruz. McLaren’e göre Artura, ‘orta menzilli EV’ye özel sürüş kabiliyetine’ sahip bir plug-in hibrit, bu da pil takımını prize takarak şarj edebileceğiniz anlamına geliyor. McLaren ayrıca daha hızlı ve daha kısa şarj sağlayan yeni şarj sistemleri üzerinde çalışıyor. bekleme süreleri.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *