«
VOLVO

Geçen yıl elektrikli otomobil modellerinden büyük oranda kazanç sağlayan Volvo2022 yılına kadar Belçika‘da bulunan Ghent fabrikasında, elektrikli araç üretimini üç katına çıkaracağını açıkladı.

.

Volvo Elektrikli Otomobil Üretim Planları Açıklandı!

.

Volvo, Geleceğinin Elektrikli Olacağını Açıkladı

.

İsveç’li otomobil markasının ilk EV modeli olan XC40 Recharge’ın ve XC40 plug-in hibrit modellerinin üretiminin gerçekleştirildiği Ghent fabrikası, yıl sonundan itibaren CMA mimarisini temel alan yeni sıfır emisyonlu Volvo üretmeye de hazırlanıyor.

.

Elektrikli otomobiller hakkında açıklama yapan Volvo Küresel Endüstriyel Operasyonlar ve Kalite Şefi Javier Varela, “Geleceğimiz elektrikli ve müşteriler şarjlı arabalarımızdan gördüklerini beğenecekler.” dedi. Ayrıca Varela, Ghent fabrikasının küresel üretim ağı için gerçek bir lider konumunda olacağını da belirtti.

.

Volvo Elektrikli Otomobil Üretim Planları Açıklandı!

.

Tüm bu gelişmelere ek olarak Volvo, elektrikli otomobil üretiminden, 2025 yılına kadar küresel satışların yarısını elde etmek istiyor. Bu amacıyla alakalı önümüzdeki aylarda Belçika’da üretime girecek yeni EV‘nin yanı sıra, Volvo’nun kısmen elektrikli olacak birkaç aracı daha piyasaya sürmesi bekleniyor.

.

Küresel Pandemiden Volvo da Etkilendi

.

Geçen yıl dünya çapında 661.713 araç satan Volvo, küresel pandemi ile birlikte 2019’a göre yüzde 6,2 oranında düşüş yaşadı. Ancak yılın ikinci yarısında yükselişe geçen otomobil markası, 391.751 adetle satışlarda yüzde 7,4 artış gösterdi.

.

Volvo Elektrikli Otomobil Üretim Planları Açıklandı!

.

191.696 adetle en çok satan model XC60 olurken, ikinci sırayı 185.406 adetle XC40 modeli aldı. 92.458 adetle XC90 ise en çok satan üçüncü Volvo oldu.

.

Ülke çapında ise Avrupa, 287.902 satışla 2019 yılına oranla yüzde 15,5 daha az satış ile Volvo’nun en büyük pazarı oldu. Yüzde 7,5 ile artış gösteren Çin pazarı 166.617, yüzde 1,8 artış ile ABD pazarı ise 110.129 adet otomobil sattı.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *