«
amazon-rivian-la-electric-van-2

Rivian yapımı filonun Los Angeles’ta göreve başlamasıyla Amazon’un yeni elektrikli dağıtım araçları çoktan yola çıktı. Amazon’un vaat ettiği şey, sonunda çok geniş bir kama olacak ve elektrikli araç başlangıcından sipariş edilen 100.000 özel e-kamyon ile.

Amazon ve Rivian, ısmarlama teslimat araçlarının ilk örneklerinin 2021 yılında faaliyete geçeceğini duyurduklarında söz verdiler. şehrin bölümle

Amazon bugün, bunun 2021’de 15 şehre kadar çıkması bekleniyor. Önümüzdeki yıllarda daha fazla kullanıma sunulacak; Amazon, 2022’ye kadar 10.000’e yakın kişinin faaliyette olmasını umuyor. Amazon Küresel Filo ve Ürünler Direktörü Ross Rachey, “Gördüklerimize göre , bu en hızlı modern ticari elektrifikasyon programlarından biri ve bununla inanılmaz derecede gurur duyuyoruz” diyor.

Rivian aslında elektrikli minibüs üzerinde farklı kapasiteler ve menzil vaat eden bir dizi farklı varyasyon tasarladı . Bazıları da karşılaşacakları yerel koşullara bağlı olarak dört tekerlekten çekişe sahip olacak. Hepsi aynı çekirdek mimariyi kullanıyor , otomobil üreticisinin geliştirdiği kaykay platformu. Bu, pilleri, elektrik motorlarını ve diğer bileşenleri, üstüne çeşitli farklı gövdelerin eklenebileceği tek bir dilimde birleştirir.

Rivian'ın elektrikli Amazon teslimat minibüsünün nasıl çalıştığını izleyin

Örneğin Rivian, kendi tüketici araçları için aynı çekirdek teknolojiyi kullanmayı planlıyor. R1T tamamen elektrikli kamyonet ve R1S üç sıralı elektrikli SUV bu yıl üretime başlayacak ve satışlar halihazırda devam edecek .

Perakendeci, Amazon’un minibüslerinin testlerinin yaklaşık dört aydır sürdüğünü, ancak son zamanlarda tüketici teslimatlarını gerçekleştirdiklerini söylüyor. Amazon, mevcut filonun Plymouth, Michigan’daki Rivian stüdyosunda inşa edildiğini ve bir ücret karşılığında 150 mil gidebileceğini söylüyor.

Rivian'ın elektrikli Amazon teslimat minibüsünün nasıl çalıştığını izleyin

Elbette, elektrikli araçların kendileri de zorluğun sadece yarısıdır. Amazon, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki teslimat merkezlerine yeni elektrikli araç şarj istasyonları kurduğunu ve yaklaşan filolar için binaları ayarladığını söylüyor.

Rivian için 18 aylık bir tampon oldu. Otomobil üreticisi hala kendi EV’lerinden tek bir tane teslim etmemiş olabilir, ancak son zamanlarda Ocak ortasındaki bir finansman turunda 2.65 milyar dolar daha topladı . Bu, yeni ve mevcut yatırımcıların Amerikan şirketindeki paylarını artırdığını gördü.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *