Microsoft: “Konsol Üretimine Ara Vermeyeceğiz!” | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Microsoft: “Konsol Üretimine Ara Vermeyeceğiz!”

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft: “Konsol Üretimine Ara Vermeyeceğiz!”

Microsoft ve Xbox ikilisinin iş birliği devam ediyor. Bulut tabanlı oyunlar konusunda tavrını net bir şekilde ifade eden 45 yıllık teknoloji firması, kendi konsollarının devamlılığı hakkında bir basın açıklaması yaptı.

.

PlayStation 5 ve Xbox Series X arasında yaşanacağı öngörülen rekabetin başlamak üzere olduğunu bilen oyuncular, bu konsolların alternatifi olarak tanımlanan platformlara da yönelebilir. Xbox’ın bir numaralı ismi olan Phil Spencer, bu durumdan çekinmiyor.

.

Microsoft bulut tabanlı oyunlar ile konsolları karşılaştırdı.

.

Spencer, bulut tabanlı oyunlar hakkındaki düşüncelerinin Microsoft’ta çalışan birçok mühendis ile aynı olduğunu söyledi. Kendisine göre bu tür oyunlara yapılan yatırımlar konsolların ölmesine sebep olmayacak.

.

52 yaşındaki yönetici, Microsoft’tan aldığı talimatta konsol üretiminin devam edeceğine ve Google Stadia gibi ürünlerin hamlelerine cevap verileceğine dair bir yazı ile karşılaştığını belirtti. Bu bağlamda Xbox Series X ve Xbox Series S gibi yeni nesil konsolların devamı gelecek.

Bulut tabanlı oyunlar

Spencer, Game Pass gibi sistemlerin gün geçtikçe daha da önem kazandığına ve bu alana yapılan yatırımların azalmayacağına inanıyor. Geçen yılın ağustos ayında da buna benzer bir açıklama yapan tecrübeli yönetici, bulut tabanlı oyunların kaçınılmaz olduğunu ancak Microsoft’un oyunculara daha iyi bir deneyim sunduğunu iddia etmişti.

.

Eğer bir değişiklik olmazsa Xbox Series X ve Series S modelleri 10 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Google ise Stadia aracılığı ile oyun dünyasında yatırım yapmaya devam ediyor. Sizce bu savaşı kim kazanacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: