PS5 Çıkış Oyunları Neler Olacak ? | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

PS5 Çıkış Oyunları Neler Olacak ?

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PS5 Çıkış Oyunları Neler Olacak ?

Sony ile Microsoft arasındaki konsol rekabeti uzun yıllardır devam etmekte. PS5, çıkış oyunları ile bu rekabeti daha çekişmeli hale getirebilir. Konsolların çıkışları ile birlikte onlar için özel olarak geliştirilmiş oyunlar konsolların satışlarında büyük bir etkiye sahip oluyor.

.

PS5 çıkış oyunları ile satış başarısı yakalayabilir.

.

Bu oyunlar genellikle o konsollara özel olarak geliştirilir. Bu sayede daha fazla konsol satılır. Hatta bazı oyunlar vardır ki konsolların çıkışından yıllar sonra piyasaya sürülse bile konsol sattırmaya devam eder. Örneğin PS4, 2013 yılında piyasaya sürülmüştür ve PS4’ün çıkışından 3 yıl sonra piyasaya sürülen Uncharted 4: A Thief’s End çok fazla sayıda PS4’ün satılmasına neden olmuştur.

.

Ne yazık ki Xbox Series X’için geliştirilen Halo Infinite 2021 yılına ertelendi ve konsolun çıkışında onun için özel geliştirilen Halo Infinite olmayacak.

PS5 Çıkış Oyunları Neler Olacak ?

PS5 tarafında ise Marvel’s Spider-Man: Miles MoralesDemon’s Souls RemakeSackboy: A Big AdventureDestruction All-Stars ve son olarak da her PS5’in içerisinde yüklü olarak gelen Astro’s Playroom yer alacak. Sırf bu açılış oyunları için fikirlerini değiştirecek oyuncular olacak. Xbox tarafıysa Game Pass ile Sony’i zorlamaya çalışıyor.

.

GameIndustry ile yaptığı röportajda konuşan SIE başkanı ve CEO’su Jim Ryan, PS5’in sahip olduğu çıkış oyunlarının bir önceki konsol olan PS 4 çıkış oyunlarından daha güçlü ve avantajlı olduğunu belirtti.

.

PS5, 12 Kasım’da Kuzey Amerika, Japonya, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de. 19 Kasım’da da dünyanın geri kalanında satışa sunulacak.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: