MIUI 12 İçin Yapay Zekalı Kamera Özelliği Getiriliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

MIUI 12 İçin Yapay Zekalı Kamera Özelliği Getiriliyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

MIUI 12

Google‘ın Pixel akıllı telefonları için geliştirdiği yapay zekalı kamera özelliği olan  Top Shot benzeri bir özellik şimdi de Xiaomi tarafından kullanıma hazırlanıyor olabilir. MIUI 12 kodlarında rastlanan AI Shutter ifadesi, Google Pixel telefonlarda bulunan Top Shot benzeri bir özellik olarak karşımıza çıkabilir.  Top Shot temel olarak, Google Kamera’nın yapay zeka aracılığıyla en iyi pozu bulmasına yarıyor.

.

MIUI 12 İçin Yapay Zekalı Kamera Özelliği Getiriliyor!

.

MIUI 12 Yapay Zekalı Kamera Özelliği Kullanıcıya Neler Sunacak?

.

Yapay zeka ve  makineler arası iletişim artık günümüzün olmazsa olmaz teknolojilerinden biri haline geldi. Xiaomi MUI 12 ile birlikte geliştirdiği AI Shutter ile, çekilen fotoğraflar arasında en iyi pozları seçip kullanıcıya sunmayı hedefliyor.

.

XDA Developers tarafından ulaşılan kaynak kodlarında ilk olarak bu özelliğe rastlandı. Ancak bu özelliğin Top Shot gibi sadece poz seçimini mi yapacağı yoksa daha gelişmiş bir yapay zeka desteği mi sunacağı henüz bilinmiyor. Yine bazı iddialara göre Xiaomi bu özelliği yalnızca deniyor da olabilir ve MIUI 12 ile böyle bir özellik karşımıza çıkmayabilir.

.

MIUI 12

.

Hali hazırda, Xiaomi MIUI 12 arayüzünün beklenen özellikleri arasında böyle bir gelişme bulunmuyor. Ancak yapay zekalı kamera özelliği hem Google, hem de Huawei tarafından yıllardır bir şekilde kullanıyor. Yine bir çok uygulama da yazılımsal anlamda bu desteği sunduğu iddiasında. Ancak Xiaomi’nin eğer böyle bir niyeti varsa, rakiplerinden çok daha öne geçmeye çalışacağı tahmin ediliyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: