Mobil

Mobil İçin Beklenen Özellik Facebook’a Sonunda Geliyor

Son zamanlarda hayatımıza giren ve cihazlarımızda sıklıkla kullandığımız karanlık mod özelliği bir çok uygulamaya eklenmeye başlamıştı. Bilindiği üzere Facebook karanlık mod özelliği bilgisayar sürümü için geçtiğimiz aylarda yayınlanmıştı. Şimdi ise Facebook’un mobil uygulamasına beklenen karanlık mod özelliği geliyor!

.

Facebook Karanlık Mod Özelliği Sonunda Mobile Geliyor!

.

Son günlerde paylaşılan bazı fotoğraflara göre, Facebook‘un mobil uygulamasına bir süredir gelmesi beklenen karanlık mod özelliği en kısa süre içinde kullanıcılarla buluşacak gibi görünüyor.

.

 facebook

.

Güncelleme henüz herkese açık bir şekilde yayınlanmamış olsa da paylaşılan bazı fotoğraflara göre, Facebook arayüzü konusunda birtakım değişikliklere de gitmiş gibi. Ayrıca göründüğü gibi arayüze bir de karanlık mod özelliği eklenmiş. Karanlık mod özelliği OLED ekranlar için pil tasarrufu sağlayacak olsa da LCDLED gibi ekran kullanan cihazlar için pil tasarrufu konusunda pek fayda gösteremeyecektir.

.

Facebook, karanlık mod özelliği dışında bir de Facbook’ta geçirdiğiniz zamanı gösteren zaman özelliğini yeniden tasarlanmış gibi gözüküyor. Ayrıca bir sonraki güncelleme ile birlikte karşımıza corona virüs vakalarını gösteren bir sayaç da eklenecek.

.

facebook

.

Bu güncellemenin ilk aşamada Android işletim sistemi kullanan cihazlara yayınlanması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki iOS işletim sistemi kullanan cihazlar maalesef henüz bu özelliğe sahip olamayacak. Yeni özelliklerin ne zaman herkese açık yayınlanacağı hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Güncelleme yayınlandığında detaylarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: