«
moto-g-5g-plus-ozellikleri-1

Güncellemeleri amiral gemisi cihazlara getirdikten sonra Motorola, Moto G 5G Plus için Android 11 güncellemesini yayınlamaya başladı.

Moto G 5G Plus , kutudan çıktığı haliyle Android 10 ile Temmuz 2020’de piyasaya sürüldü  . Google’ın resmi duyurusundan aylar sonra, Android 11 işletim sistemi şimdi Brezilya’daki cihaz kullanıcılarına sunuluyor. 1.08 GB indirme boyutuna sahip RPN31.Q4U-39-27-5 donanım yazılımı sürümüne sahip bir güncelleme yayında.

Güncelleme ; Konuşma bildirimleri, Sohbet balonları, yerleşik bir ekran kaydedici, Hızlı Ayarlar panelindeki medya kontrolleri, Akıllı Cihaz kontrolleri ve daha fazlası gibi Android 11 özelliklerini getiriyor . Bununla birlikte güncelleme, Şubat 2021 güvenlik yamasını da Moto G 5G Plus’a getiriyor.

Motorola Moto G 5G Plus, Android 11 güncellemesini alıyor

Motorola , Android 11 güncellemesini Aralık ayında geri almak için uygun cihazların listesini açıkladı . Bundan sonra, Moto G Pro şaşırtıcı bir şekilde onu alan ilk kişi oldu . Şimdiki zamanlara geri dönerek, şirket şimdiye kadar Motorola Edge + (Verizon) ,  Moto G8 & G8 Power ve Motorola Edge gibi cihazları güncelledi .

Geri döndüğümüzde, bu aygıt yazılımı sürümü yalnızca XT2075-3-DS model numaralı Moto G 5G Plus’ın çift ​​SIM varyantı içindir . Bu nedenle, diğer bölgelerdeki kullanıcılar Motorola’nın kullanıma sunumu resmi olarak genişletmesini beklemek zorunda kalacak.

Cihazın şu an için bir sonraki Android 12’yi alıp almayacağından emin değiliz , ancak Motorola’dan güvenlik yamaları bekleyebiliriz. Şimdilik, Brezilya’daysanız, yeni güncellemeye göz atmak için Ayarlar> Sistem> Gelişmiş> Sistem güncellemesi’ne  gidebilirsiniz   .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *