«
download

Bu ayın başlarında, OxygenOS için yeni özellikler geliştirmek üzere OnePlus bünyesinde oluşturulan bir bölüm olan OneLab , Clipt adlı ilk çapraz platform uygulamasını duyurdu . Uygulama, farklı işletim sistemlerine sahip cihazlarda çalışan bir pano aracıdır. Şimdi, ikinci uygulamasını duyurdu – oldukça güzel bir özelliği olan WellPaper adlı bir duvar kağıdı uygulaması.

WellPaper’ın arkasındaki fikir, uygulama kullanım alışkanlıklarınızı birden çok ayar menüsünün arkasına gömülmek yerine ana ekranınıza getirmektir. Uygulama açıklamasının dediği gibi, dijital bir refah aracıdır ancak işini harika bir şekilde yapar.

 

WellPaper, Şık Bir Canlı Duvar Kağıdı Uygulamasıdır.

 

WellPaper, uygulama kullanım alışkanlıklarınızı göstermek için dinamik duvar kağıtları kullanır. Bu, duvar kağıdının kullanım alışkanlıklarınıza göre değiştiği anlamına gelir. Uygulamalar, daha sonra üç dinamik duvar kağıdında sunulan altı gruba ayrılır:

  • Kompozisyon – değişen karolar kullanır (Piet Mondrian’ın Kompozisyon II ve III’ünden esinlenilmiştir)
  • Glow – parlayan halkalar kullanır (Cyberpunk 2077 ve Blade Runner gibi punk oyunlarının neon ışıklarından esinlenilmiştir)
  • Radyal – bir renk paleti gibi görünen farklı kategorilerin bir karışımı

OnePlus , gelecekte daha dinamik duvar kağıtları eklenip eklenmeyeceğini söylemedi , ancak beklediğimiz bu. Yine de, bu üçü oldukça havalı.

Güç tüketimini merak ediyorsanız, ekip bunu dikkate aldı. Onlara göre, telefon kilidi açıldığında duvar kağıtları yeniden çiziliyor ve ardından çoğunlukla statik hale geliyor. Ayrıca, kullanıcının cihazı birden çok kez kilitlemesi/kilidini açması durumunda bir gecikme eklediler. Bu ayarların onu standart canlı duvar kağıdına göre statik bir duvar kağıdına daha yakın yapması gerektiğine inanılıyor.

WellPaper tüm Android cihazlarda mevcuttur ve Google Play Store’dan indirilebilir .

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *