«
xiaomi-mi-11-ultra-2

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı 29 Mart Pazartesi günü piyasaya sürüyor. Etkinliğe sadece iki gün kala şirket, cihazla birlikte gelen temel özellikleri açıkladı. Bugün, cihazın tam faz değişimli soğutma teknolojisine sahip olacağını doğruladı.

Bir Weibo gönderisinde şirket, Xiaomi Mi 11 Ultra’nın dünyada bu soğutma teknolojisine sahip ilk cihaz olacağını söylüyor. Şirketin sözleri doğruysa, içindeki organik bir hidrokarbon malzeme katı, sıvı, gaz arasındaki halleri değiştirecektir.

Şimdi, yonga setinin çekirdeği ısındığında, orijinal olarak katı bir termal ped olan bu eleman, içindeki ısıyı emmek için katıdan sıvıya değişecektir. Şimdi, bu ısı sıvının buharlaşmasını sağlayacak ve bu ikinci faz değişiminde, ısıyı tamamlayıcı VC ıslatma plakasına aktaracaktır.

Xiaomi Mi 11 Ultra, faz değiştiren soğutma teknolojisine sahip olacak

Geçen yıl şirket , Mi 10 Ultra-grafen-bakır sandviçine üç ana element içeren bir soğutma sistemi , ek bir grafen levha ve oldukça iletken bir film getirdi . Ancak 2021’de cihazı serin tutma yaklaşımının biraz farklı olacağı iddia ediliyor.

Daha fazla bilgi edinmek için Pazartesi günkü lansmanı bekleyelim. Mi 11 Ultra’nın odaklanacağı tek alan bu değil. Cihaz, olası bir 50MP GN2 sensörü , 48MP Periscope Telefoto ve 48MP ultra geniş lenslerle kamera teknolojisinde büyük bir adım atıyor.

Cihazın 120Hz yenileme hızına sahip 6.81 inç OLED QHD + kavisli ekrana, Snapdragon 888 yonga setine, 12GB’a kadar RAM , 5.000mAh  silikon-oksijen anot pil ve 67W şarjlı olduğu söyleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *