«
Netflix

Bu yılın başlarında Netflix , popüler serisine dayalı oyunların piyasaya sürülmesiyle oyun pazarına girme planını resmen açıklamıştı . Şimdi, bir başka sevilen dizi olan Squid Game , oyuncu kadrosuna giriyor olabilir gibi görünüyor .

Çevrimiçi video akışı platformunun Asya Pasifik içeriğinden sorumlu Başkan Yardımcısı Minyoung Kim, Hollywood Reporter ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, patlamaya hazır başarılı seriyi bir video oyununa dönüştürme olasılığından bahsetti. Şu an itibariyle, Güney Kore dizisinin ikinci sezonu da başlamak için görüşmelerde bulunuyor. Netflix’in üst düzey yetkilisi, şirketin olasılığı “araştırdığını” doğruladı.

Netflix, popüler Squid Game'e dayalı bir video oyunu başlatabilir

Dizinin bir video oyununa dönüştürüldüğü haberi, gösterinin dünya çapında büyük bir başarı kazanmasıyla geldi. Minyoung Kim, diziyi bir video oyunu formatına dönüştürmek için talepler aldığını bile sözlerine ekledi. “Kurumdan tüketici ürünleri departmanından, oyun grubundan ve diğer uluslararası ekiplerimizden çok büyük ama mutlu bir talep hacmi alıyoruz” dedi.

Netflix, popüler Squid Game'e dayalı bir video oyunu başlatabilir

Yönetici ayrıca, ekibin gelecekteki girişimleri için de bir yol haritası oluşturmaya çalıştığını doğruladı ve “Ekibimin görevi, gerçekten tüm bu fırsatlara birlikte bakmak, Squid Game IP için bu yol haritasını oluşturmaktır  ” dedi. Ek olarak, Minyoung Kim, izleyicilerin içeriklerine olan ilgilerini artırmayı amaçladığına inanıyordu: “Oyunlar, tüketici ürünleri ve diğer alanlardan çok sayıda farklı alana bakıyoruz. içeriklerimize olan yakınlıkları ve yaratıcımızın inşa ettiği dünyaya sadık kalırken onlara daha fazla neşe veriyor.”

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Erhan

    Çok güzel bence harika ötesi bişey herkese tavsiye ederim bi deneyin bence zarar gelmez denemekten