Oyun

Nintendo, Nisan ayında 160.000 Switch hesabının ihlal edildiğini doğruladı

Nintendo bugün son günlerde korktuğumuz söylentilerini doğruladı: birden fazla çevrimiçi Switch hesabı saldırıya uğramıştı. Şirket, ‘yaklaşık 160.000’ hesabının ihlale maruz kalmış olabileceğini söylüyor. Bu, hırsızların yetkisiz alımlar yapmalarına izin vererek, bilgisayar korsanlarının Fortnite’de para satın alması için hesap çaldığı raporlarını açıkladı .

Nintendo, Japon destek sayfasında  giriş bilgilerinin “hizmetimiz dışındaki bazı yollarla yasa dışı yollarla elde edildiğini” söylüyor . Şirket, bilgisayar korsanlarının Wii U ve 3DS’de kullanılan eski giriş bilgileri olan Nintendo Network ID’lerini taklit ederek bunu yapabildiklerine inanıyor. Bilgisayar korsanları, Switch ve Nintendo’nun mobil oyunlarında kullanılan Nintendo hesaplarına ilişkili NNID’leri aracılığıyla erişebildi.

Bilgisayar korsanları, etkilenenlerin takma adlarını, doğum tarihlerini, cinsiyetlerini, ülkelerini ve e-posta adreslerini görüntüleyebildi. Ödeme bilgilerine erişememelerine rağmen, güvenliği ihlal edilmiş hesaplar üzerinden ödeme yapabildiler. İhlalin Nisan ayı başlarında başladığı anlaşılıyor.

Buna karşılık, şirket NNID’lerle Nintendo hesaplarına giriş yapma özelliğini devre dışı bıraktı ve güvenliği ihlal edilmiş hesaplar için şifreleri sıfırladı.

Nintendo of Europe

@NintendoEurope

In response to recent incidents related to some Nintendo Accounts, it is no longer possible to sign into a Nintendo Account using a Nintendo Network ID. We apologise for any inconvenience caused. Please visit our Support website for more information: https://bit.ly/2KBajIp 

Support

Get support for your Nintendo systems, software and services

nintendo.co.uk

Şirket, etkilendiğiniz takdirde sizi e-posta ile bilgilendireceğini söylüyor; bir sonraki oturum açışınızda şifrenizi sıfırlamanız istenecektir. Nintendo, bundan sonra NNID ve Nintendo hesaplarınız için farklı şifreler ayarlamanız gerektiğini ve şüpheli bir satın alma işlemi görmeniz durumunda size ulaşmanız gerektiğini bildirir.

Hesabınızın gelecekte ele geçirilme olasılığını önemli ölçüde azaltmak için Switch’inizde iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz .

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: