• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
STEAM

Lovecraftian dedektif oyunu The Sinking City, 2019’da Steam’e geldiğinde çok fazla ilgi görmedi ve çoğu yorumcu ortalama ile oldukça iyi arasında bir puan aldı. Bu günlerde, tüm yanlış nedenlerle manşetlere çıkıyor. Geliştirici, Nacon tarafından “kırıldığını ve korsan” yapıldığını iddia ederek, insanlardan oyunu Steam’den satın almamalarını istiyor.

.

Geliştirici Frogwares yazıyor, Haziran 2019 yılında Batan City çıktığından beri, onun lisans sahibi, Nacon sorun yaşadığı bildirildi.

.

Sinking City geliştiricisi korsan Steam versiyonunu patlatıyor, satın almama konusunda uyardı

.

Stüdyo, “Nacon’un yasadışı eylemleri, Frogwares’i mülkünü savunmaya ve ödemelerin olmaması, IP’lerimizi çalma girişimleri vb. Nedeniyle Fransız Adaletinin önünde tepki vermeye zorladı” diye yazıyor.

.

Yasal anlaşmazlık, The Sinking City’nin geçen yıl çoğu dijital mağazadan kaldırılmasına neden oldu, ancak bir Fransız mahkemesi, nihai bir karara varılıncaya kadar iadesini emretti. Vitrin önlerinde yeniden başlatıldı, ancak hızlı bir şekilde tekrar Steam’den kaldırıldı.

.

.

Geçen hafta The Sinking City , Frogwares’ten satın almama uyarısı ile Steam’de yeniden ortaya çıktı . Sayfa ayrıca Nacon’un stüdyonun işbirliği eksikliğinin bu son sürümün bulut kayıtları ve başarıları gibi Steam’e özgü özelliklerden yoksun olduğu anlamına geldiğini iddia eden, konumunu savunan bir bildiri içeriyor.

.

Frogwares, The Sinking City’nin şu anda Steam’de bulunan versiyonunun Nacon tarafından “kırıldı ve korsan” olduğunu, böylece geliştiricinin bilgisi olmadan yeniden piyasaya sürülebileceğini yazıyor. Yayıncının Gamesplanet için “özel olarak hazırlanmış” bir sürümü yasal olarak satın aldığını, kırdığını ve oyunu Valve’in platformuna yüklemeden önce Nacon adı altında ticarileştirmek için içeriği değiştirdiğini iddia ediyor.

.

“Değişiklik yapmak için Nacon’un tek bir yolu vardı: Oyunun içeriğinin tamamı Epic Unreal Engine şifreleme sistemi ile arşivlendiğinden, Frogwares tarafından oluşturulan gizli bir anahtarı kullanarak oyunu yeniden derlemek veya hacklemek. korsanlığın amacı bir ürünü çalmak ve onunla para kazanmaktır, buna korsanlık veya sahtecilik denir. “

.

Frogwares, Nacon’un şifreleme anahtarını nasıl elde ettiğinin farkında olduğunu ve bu bilgiyi mahkemelere sunduğunu yazıyor. Bu, eski tanrıları gururlandıracak türden bir kaosa dönüşüyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: