«
14

Son yıllarda teknolojinin ve internetin yaygınlaşması ile birlikte, dünya genelinde video oyunları da yaygınlaşmaya başladı. Oyuncu toplulukları giderek büyürken, bu topluluklar da kendi aralarında konsol ve PC gibi platformlara ayrıldı. Konsol tarafında başı çeken firmalardan biriside kuşkusuz Xbox. Şimdi de Xbox Game Studios, 2020 yılında oyun rekoru kırdığını açıkladı.

.

Xbox Series X ve Series S modellerini tanıtan ve yakında piyasaya sürecek olan Microsoft, konsollarından umutlu.

.

Xbox Game Studios 2020’de oyun rekoru kırdı.

.

Oyun tarafına büyük bir yatırım yapan Microsoft, Series X ve Series S modelleriyle de konsol bölümünün kendileri için ne kadar önemli olduğunu kanıtladı. Game Pass ile birlikte uygun fiyata çok sayıda kaliteli oyun sunan Microsoft, geçtiğimiz günlerde Bethesda‘nın üst şirketi ZeniMax‘ı da bünyesine katmıştı. Böylece, Bethasda oyunları da Game Pass‘e gelmiş oldu.

Xbox Game Studios Oyun Rekoru Kırdı!

Oyun tarafındaki çalışmalarını hızlandıran Xbox Game Studios, yeni bir oyun rekoru kırdı. 2020 yılı içerisinde tanıttığı ve tanıtacağı birinci parti oyunlar ile birlikte toplamda 10 oyuna ulaşan Microsoft, bu alanda kendileri ile gurur duyduklarını açıkladı. 1,66 milyar saat oynanan Xbox Game Studios oyunları, bu alanda da Xbox için yeni bir rekora ulaştı.

.

Uzun süredir piyasada olan Microsoft Flight Simulator‘un yeni versiyonu da 92 Metacritic puanı ile piyasaya geri döndü. Microsoft Flight Simulator oyuncuları, yeni versiyonda toplamda 26 milyondan fazla uçuş gerçekleştirdi. Bu uçuş, 2019 yılında küresel olarak yapılan gerçek uçuşlardan ortalama 15 kat daha fazla. Kat edilen toplam mesafenin ise, dünyanın etrafını 40.000’den fazla dolaşmakla eş değer olduğu belirtildi.

.

15 milyon oyuncu barajını aşan Sea of Thieves, Microsoft’un en güvendiği oyunlarından bir tanesi.

.

Microsoft’un Xbox pazarlama genel müdürü Aaron Greenberg tarafından paylaşılan yazının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *