«
northrup_rocket_iss_main-1280x720

20 Şubat Cumartesi günü, Northrup Grumman, Uluslararası Uzay İstasyonu için en son kargo ikmal seferini başlatacak ve astronotların yaşamak ve deneyler yapmak için ihtiyaç duydukları malzemeleri ve diğer öğeleri sağlayacak. Fırlatma, Antares roketi ve Cygnus uzay aracını içerecek – ancak hava koşulları işbirliği yapmazsa ertelenebilir.

Her şeyin planlandığı gibi gittiğini varsayan NASA, Northrup’un Cygnus kapsülünü taşıyan Antares roketini 12: 36 PM EST’de fırlatacağını söyledi . Fırlatma, NASA’nın Wallops Uçuş Tesisinde, özellikle Orta Atlantik Bölgesel Uzay Limanı’nda gerçekleştirilecek.

Northrup'un ISS kargo lansmanı, hava koşulları uyumlu olursa Cumartesi gerçekleşecek

Cuma günü paylaşılan bir güncellemede NASA, lansman günü için hava tahmininin ‘% 75 olumlu’ olduğunu, yani lansmanın ertelenme olasılığı olduğunu söyledi. Uzay ajansı, şu anda en büyük potansiyel sorunların, kümülüs bulutları ve bulut tavanlarının yanı sıra aşırı yer rüzgarlarının ‘küçük’ bir olasılığı olacağını açıkladı.

NASA, bu gece bölgeye yüksek basınç getirerek, düşük basınçlı bir sistemin Cuma günü geç saatlerde orta Atlantik kıyılarından yağmur sağanaklarını da alarak hareket ettiğini açıkladı. Bu değişiklikle birlikte soğuk hava koşulları ve bulut örtüsünde azalma ve şiddetli rüzgarlar gelecek.

Northrup'un ISS kargo lansmanı, hava koşulları uyumlu olursa Cumartesi gerçekleşecek

Genel olarak NASA, havanın yarın planlanan lansman için uygun olacağı konusunda iyimser, ancak bu olayların olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmesi alışılmadık bir durum değil. Diğer lansmanlarda olduğu gibi, NASA, kargo görevinin ne zaman gerçekleşirse gerçekleşsin izlemesi için uygulamasında ve web sitesinde canlı yayın sunacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *