NVIDIA, 100-300 Milyon Dolarlık Gelirinin Kripto Madencilerinden Geldiğini Söyledi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

NVIDIA, 100-300 Milyon Dolarlık Gelirinin Kripto Madencilerinden Geldiğini Söyledi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

NVIDIA, 100-300 Milyon Dolarlık Gelirinin Kripto Madencilerinden Geldiğini Söyledi!

NVIDIA, 4. çeyrekteki gelirinin yaklaşık 100-300 milyon $ ‘lık gelirinin kripto para madencilerine yapılan satışlardan geldiğini açıkladı ve yeni kripto madenciliği işlemcisi (CMP) hattının FY 2022’nin ilk çeyreğinde yaklaşık 50 milyon dolar üretmesini beklediğini açıkladı.

.

NVIDIA, dördüncü çeyrek ve 2021 mali kazanç raporunda, bir önceki yıla göre% 61 artışla ve 1,475 milyar dolarlık net kazançla çeyreklik gelirde 5 milyar dolarlık rekor bir gelir elde etti. Şirketin oyun segmenti bu gelirin 2,5 milyar dolarını oluşturdu.

.

NVIDIA, 100-300 Milyon Dolarlık Gelirinin Kripto Madencilerinden Geldiğini Söyledi!

.

NVIDIA, kripto madenciliği satışlarının 100 milyon ila 300 milyon dolar getirdiğini tahmin ediyor. CFO Colette Kress, kart üreticilerine satılan GPU’ların son kullanımını doğru bir şekilde izleyemediği için bunun en iyi tahmin olduğunu söylüyor, bu nedenle gerçek rakam muhtemelen daha yüksek olacaktır.

.

Kress, “Ethereum hash oranındaki son birkaç ayda gözlemlenen önemli artışın, yeniden etkinleştirilen önceden kurulmuş madencilik kapasitesinin yanı sıra GPU’ların ve ASIC’lerin haber satışlarının bir kombinasyonundan kaynaklandığından şüpheleniyoruz” dedi.

.

NVIDIA, kartı madenciler için daha az çekici hale getirmek için yaklaşan RTX 3060’ın Ethereum madencilik yeteneklerini kısıtladı. Ayrıca yeni CMP hattının, Ampere’nin mevcut kullanılabilirlik sorunlarını hafifletmeye yardımcı olacağını umuyor . CMP kart satışlarının yılın ilk çeyreğinde 50 milyon dolar getirmesini bekliyor. Küresel yonga kıtlığı, elbette, gelecek yıla kadar süreceği tahmin edilen bir sorun olmaya devam edecek .

.

NVIDIA, 100-300 Milyon Dolarlık Gelirinin Kripto Madencilerinden Geldiğini Söyledi!

.

Şirket, Bitcoin’in dört hafta içinde yüzde 65 düştüğü Ocak 2018’de gördüğümüz gibi herhangi bir kripto para birimi çöküşü görmeyi beklemediğini öne sürdü.

.

Kress, “Kripto para birimleri son zamanlarda şirketler ve finans kurumları tarafından kabul edilmeye başlandı ve gücün arttığına dair işaretler artıyor,” diye ekledi. “CMP ürünleri, kripto madenciliğin toplam gelirimize katkısı konusunda biraz görünürlük kazanmamızı sağlayacak.”

.

CEO Jensen Huang, eğer bir kripto çöküşü olursa, çoğu madenci fiyatlar tekrar yükselene kadar kartlarına bağlı kalacağından, ikinci el grafik kartlarının geçen sefer yaptığımız gibi piyasayı doldurduğunu görmeyeceğimizi söylüyor – en azından Nvidia’nın umduğu şey bu. Eski bir madencilik kartı satın alırsanız, oyun performansının etkilenmesini bekleyin . Ancak bu fps’leri geri almak için biraz bakıma ihtiyacı olabilir.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: