«
NVIDIA

Ekran kartı performansını oldukça üst seviyeye çıkaran NVIDIA, mobil tarafta da ciddi bir ivme kazandı. Son yıllarda piyasaya sürdüğü ekran kartlarının mobil versiyonları neredeyse masaüstü ile aynı performansı sunarken, gözler NVIDIA RTX 3000 Mobile serisine çevrilmiş durumda.

.

NVIDIA, RTX 3000 Mobile Serisi İçin Tarih Verdi!

.

NVIDIA RTX 3000 Mobile Ekran Kartları İçin Geri Sayım Başladı!

.

Performansıyla bu kadarına da gerek yok dedirten RTX 3090 ve stok problemleri ile gündemden düşmeyen RTX 3080’in mobil versiyonları 12 Ocak tarihinde tanıtılacak. Bu tarihten sonra RTX 3000 serisi ekran kartlarını kullanan dizüstü bilgisayarları piyasada görebileceğiz.

.

.

Bir kaynağa göre tanıtım videosu dört farklı ipucu barındırıyor, bunlar; bir oyuncu dizüstü bilgisayarıOutriders oyunu, GeForce RTX logosu ve yeniden boyutlandırılabilir BAR olarak göze çarpıyor.

.

Ayrıca yeniden boyutlandırılabilir BAR desteğinin, Nvidia’nın RTX kartları için gelecek bir sürücü güncellemesine dair ipucu içerdiği de söyleniyor. Ek olarak Nvidia’nın, AMD‘de yer alan Akıllı Erişim Belleği özelliği gibi, kare hızlarını iyileştirmek için CPU ve GPU arasındaki verimi artırması da beklenenler arasında.

.

NVIDIA, RTX 3000 Mobile Serisi İçin Tarih Verdi!

.

Tabii ki anakart üreticilerinin, hem Intel hem de AMD CPU‘ların bu özelliği aktifleştirebilmesi için BIOS güncellemeleri sağlaması gerekecek. Ancak Nvidia‘nın tanıtım videosunu incelersek, ekran kartı üreticisi gerekli sürücü desteğini sunmaya hazır görünüyor.

.

Nvidia’nın CES 2021 basın etkinliği, 12 Ocak Salı günü 09:00 PT / 12 PM ET‘ de gerçekleşecek.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *