Donanım Haberleri

OnePlus 8 Pro Renk Filtresi Kamerası İçin Kullanıcılara Üzücü Haber

OnePlus’un bu yıl tanıttığı en tepe modeli olan OnePlus 8 Pro, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti. Ancak fiyatının biraz yüksek olması sebebiyle, OnePlus’un yüksek kaliteyi düşük fiyata sunma politikası doğal olarak sorgulanmıştı. Akıllı telefon performansı ve ekranı bir yana, kamerası ile de oldukça iddialı. Telefonun içerisinde de bir adet renk filtresi kamerası bulunuyordu. OnePlus’un paylaştığı bilgiye göre, OnePlus 8 Pro renk filtresi kamerası belli bir süre kullanımdan kalkacak.Renk filtresi kamerası ile birlikte, eşyaların ve kıyafetlerin içi belli bir dereceye kadar görülebiliyor.

.

OnePlus 8 Pro

.

OnePlus 8 Pro Renk Filtresi Kamerası Nesnelerin İçini Gösterebiliyor

.

OnePlus’un Weibo üzerinde paylaştığı bilgiye göre, bir sonraki güncellemede 8 Pro modeli için renk filtresi kamerası devre dışı bırakılacak. Kızılötesi ışık toplama yeteneğiyle bilinen kamera, belirli plastik ve kumaş gibi malzemelerin içini gösterebiliyordu. Ancak bu devre dışı bırakma durumu geçici olacak. Şirketin bu sorunu çözdükten sonra, özelliğin geri getirilmesi kullanıcılar tarafından bekleniyor.

.

OnePlus 8 Pro

.

Yapılan testler sonucu başının ağrımasını istemeyen firma yetkilileri, yayınlanacak güncelleme ile birlikte kızılötesi ışık toplama yeteneğini devre dışı bırakılacak. Bazı kumanda ve elektronik eşyalar üzerinde test edilen OnePlus 8 Pro renk filtresi kamerası, plastik materyalin altındaki elektronik aksamı görüntüleyebiliyor. Hatta, Apple TV‘nin içerisindeki sistem bile bu şekilde görüntülenmiş durumda.

.

Aynı senaryo, kıyafetler için uygulanınca işleyiş biraz değişiyor. Yapılan testler sonucunda, ince kumaşlı giysilerin içerisi bir nebze de olsa görüntülenebiliyor. İnce bir tişört içerisine gizlenen ve çıplak gözle bakıldığında iPhone‘a ait olduğu anlaşılmayan kutu, renk filtresi kamerası sonrası anlaşılabilir hale geliyor. Kalın kumaşlı kıyafetler için herhangi bir sorun teşkil edilmese de, yaz aylarının yaklaştığını var sayarsak bazı kişiler bu durumdan rahatsız olabilir.

.

Bu sebeple, OnePlus yetkilileri de sorunu çözene kadar renk filtresi kamerasının devre dışı bırakılacağını söyledi. Bu sürecin tam olarak ne süreceği henüz bilinmiyor.

.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için buradaki videoyu izleyebilirsiniz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: