«
Opel-Manta-GSe-514992-1280x720 (1)

Araba meraklıları asla yeterince keyifli restomodlara sahip olamazlar. Örnek olarak, yeni Opel Manta. Tamamen elektrikli Mokka-e crossover’ını Avrupa’da piyasaya sürdükten sonra Opel, en son Manta elektrikli modeli ile alaycı bir ruh hali içinde.

Kuşkusuz, genç otomobil alıcılarımızdan çok azı, 1970-1988 yılları arasında iki nesli kapsayan arkadan çekişli bir spor coupe olan, 1970 yılında piyasaya sürülen orijinal Manta’yı tanıyor. General Motors’un dümeninde (1929’dan 2017’ye kadar), Avrupa Opel Mantaları kadife koltuklar ve suni ahşap gösterge panelleri ile bir Manta Luxus versiyonu dahil olmak üzere, 1970-1975 yılları arasında Buick bayileri aracılığıyla satıldı.

Ve retro yeni havalı olduğu için , Opel’in Manta GSe ElektroMOD’u (evet, adı bu) tüm doğru düğmelere basıyor. Bir 70’lerin simgesini yeniden canlandırmanın harika bir yolunu arıyorsanız, neden onu elektrikli hale getirmiyorsunuz? Beklendiği gibi, yeni Manta, Hemi Cuda-esque kaputundan iki kapılı coupe oranlarına kadar retro stil ipuçlarıyla sızıyor.

Opel’e göre, Manta GSe ElektroMOD, Mokka-e’yi takiben “başka bir heyecan verici e-projenin ilk bakışını” sunuyor. “Otomobil üreticisini ekledi.

Opel Manta elektrikli bir restomod olarak geri mi dönüyor? Onu getirmek!

Çoğu kişinin bilmediği bu, Opel’in ilk kez elektrikli güç aktarma organlarıyla uğraşması değil. Alman otomobil üreticisi, elli yıl önce Elektro GT ile tamamen elektrikli bir araçta ilk denemesini yaptı. 1971’de Opel GT spor otomobilinin elektrikli bir versiyonu olarak tasarlanan Elektro GT, her biri 118 beygir gücünde yukarı doğru üreten bir dizi aerodinamik gövde paneli, hava tekerleği yarım kapakları ve bir çift Bosch elektrik motoru ile geldi.

Opel başlangıçta tüm elektrikli menzilinin 60 mil kadarını hedefliyordu, ancak Elektro GT sadece 27 millik sürüş menzilini topladı. Günlük sürüş için yeterince iyi değil, ancak Elektro GT, altı saniyenin altında sıfırdan 60 mil / saate yakınlaştırma yapabilen bir yarış modelidir.

Opel Manta elektrikli bir restomod olarak geri mi dönüyor? Onu getirmek!

Şimşek çarpması durumunda, mükemmel durumda 70’ler dönemine ait bir Opel Manta bulmaktan daha iyi şansa sahip olacağınızı düşünürsek, Manta GSe ElektroMOD, modern çağa ait bir elektrikli otomobilin zekasına sahip, vintage esintili ilginç bir konsepttir. Bu konseptin üretime girip girmeyeceği konusunda hiçbir fikrimiz yok, ancak doğrudan fabrikadan gerçek bir elektrikli restomod almanın zamanı geldi , değil mi?

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *