PUBG Mobile Lite Bir Ülkede Yasaklandı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

PUBG Mobile Lite Bir Ülkede Yasaklandı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PUBG Mobile Lite Bir Ülkede Yasaklandı!

Çinli mobil uygulamalar dünya üzerinde istediği gibi yayılamıyor. Zira başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere birçok ülke önceliği ulusal güvenlik meselesine verdiğini söylüyor. PUBG Mobile Lite da bu meseleden etkilendi.

.

ABD Başkanı Donald Trump ile Huawei arasında yaşanan gerginlik başka yerlere sıçrayarak Çinli uygulama geliştiricilerini zor durumda bıraktı. Doğu Asya temsilcisi şimdi de politik sorunların dijital dünyada yol açtığı olumsuz sonuçlara katlanıyor.

.

Çinli mobil uygulamalar kim tarafından yasaklandı?

 

118 adet uygulama daha yasaklandı. Yıllardır Hindistan ile yaşadığı sorunları farklı diplomatik yollar ile çözmeye çalışan ancak genellikle başarılı olamayan Çin, Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile karşı karşıya geldi.

.

Bakanlık tarafından yapılan ilgili açıklamada bu uygulamaların Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne zarar verdiği ifade edildi. Hindistan’ın ulusal güvenliğini, kamu düzenini ve savunma sistemini tehdit ettiği söylenen Çinli yazılımlar arasında dünyaca ünlü olan uygulamalar var.

Çinli mobil uygulamalar

PUBG Mobile Lite,WeChat Work, WeChat Reading, Tencent, Baidu ve Taobao gibi uygulamaları kendisinden uzak tutan Hindistan, 29 Haziran 2020 tarihinde bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamada TikTok, WeChat, QQ ve Weibo gibi uygulamaların yasaklandığı belirtilmişti.

.

Hindistan şimdiye kadar 224 adet Çinli uygulamanın fişini çekti. Yasaklanan uygulamaları galerimizden görebilirsiniz. Sizce Hindistan’ın bu hamlesi gerçekten de kendi güvenliğini korumak için mi yoksa politik bir cevap vermek için mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: