Qualcomm, Huawei'ye 5G çip Tedarik Etmek İstiyor, ABD Hükümeti İle Lobi Yapıyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Qualcomm, Huawei’ye 5G çip Tedarik Etmek İstiyor, ABD Hükümeti İle Lobi Yapıyor!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Qualcomm, Huawei'ye 5G çip Tedarik Etmek İstiyor, ABD Hükümeti İle Lobi Yapıyor!

Bilinen yonga üreticisi Qualcomm’un , ABD Hükümeti’nin Huawei’ye 5G akıllı telefonları için çip tedarik etmesine izin vermek için lobi yaptığı duyuruldu. Bir göre Wall Street Journal rapora yonga üreticisi Amerikan şirketlerini yardımcı sonunda olabilir .Çinli teknoloji devi, onun 5G cips satmayı planlıyor.

Qualcomm Snapdragon 765G

Qualcomm, çabalarında, Huawei üzerindeki yasağın şirketin gerekli parçaları edinmesini engellemediğini ve bunun yerine Samsung ve MediaTek gibi yabancı çip üreticilerine olası ABD satışlarının “milyarlarca dolarlık” olmasını sağladığını duyurdu. Başka bir deyişle, yasağın kaldırılması aslında Amerikan gruplarına yardım ederek onları daha rekabetçi hale getirebilir.

ABD’li yonga üreticisi, rakiplerine değil de kendilerine getirilen kısıtlamayı dikkate alarak “5G yonga seti pazar payında hızlı bir değişim” olabileceğini de duyurda. Bir de şirket, “Huawei dahil” tüm akıllı telefon OEM’lerine çip satarak, müşterilerinden biri olarak Huawei’yi dahil etmek istemeye açıktı.

Huawei Logosu MWC 2019

Şu anda Intel , Micron ve Xilinx gibi birkaç grup Huawei ile iş yapma lisansını aldı . Qualcomm büyük bir değişiklik aramasa da, şirkete tanınan muafiyet yine de yasağın önemli bir zayıflaması olarak görülebilir. Huawei’in akıllı telefon operasyonu, ana işlerinden biridir ve Google’ın, Huawei’nin Android akıllı telefonlarında GMS desteği sağlamasının hala kısıtlı olduğu düşünüldüğünde, bu da tutarsız olabilir .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: