Qualcomm, Snapdragon 888 SoC İle 5G'yi Bütünleştiriyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Qualcomm, Snapdragon 888 SoC İle 5G’yi Bütünleştiriyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Qualcomm, Snapdragon 888 SoC İle 5G'yi Bütünleştiriyor!
Yıllık yükseltme temposu oluşturan herhangi bir şirket için, en yeni nesil ürünler piyasaya sürüldüğünde bir sürpriz duygusu yaratmak zor olabilir. Sonuçta, herkes bir şeyin geldiğini bilir ve her ne ise, ondan öncekinden daha iyi ve daha hızlı olacak. Bugün Qualcomm, gerçekten daha hızlı olan en yeni Snapdragon işlemcilerini tanıttı, ancak en önemlisi, bu etkileyici yonga üzerinde sisteme yeni teknolojiyi dahil etmeyi başardılar.
.

5G’nin öncüsü Qualcomm, Snapdragon SoC serisinin en son yinelemesini – en son nesil akıllı telefonlara ve giderek artan şekilde diğer cihaz türlerine güç veren çipler – tanıttı. Bu yıl, elbette şirket, bunu tipik olarak ortaya çıkardıkları Maui, Hawaii’nin her zaman keyifli ortamları yerine sanal etkinlikler çağında yapmanın ek bir zorluğuyla karşı karşıya kaldı.

.

Yine de bu yüklere rağmen, şirket birçok cephede hoş bir sürpriz yapmayı başardı. Qualcomm, etkinliğe katılanlara Hawaii ruhunun bir kısmını eve getirmeye çalışan güzelce seçilmiş bakım paketlerinden, görünüşte sıra dışı bir ürün numaralandırma değişikliğine kadar, açıkça yeni bir şeyin başladığını ima eden yeni premium Snapdragon’unun ilk çıkışını yapmayı başardı. 888 SoC, biraz sürpriz oldu.

.

Qualcomm Snapdragon 888 SoC, 5G'yi entegre ediyor, bir sonraki Android amiral gemisi akıllı telefonunuza geliyor

.

Sürprizin en önemli nedeni, şirketin bu yeni çipe dahil etmeyi başardığı teknoloji. Qualcomm, birkaç farklı alanda önemli adımlar attı; yalnızca beklenen 875 adını (son üç fiş 845 , 855 ve geçen yılın 865’iydi ) atlayamayacaklarını hissetmelerine yetecek kadar , aynı zamanda 885’i de geçerek doğrudan 888. (Tabii ki, Qualcomm’un çok iş yaptığı birçok Asya kültüründe 888’in şanslı bir sayı olarak görülmesi muhtemelen zarar vermez.)

.

Ne olursa olsun, Snapdragon 888, akıllı telefonlar ve diğer akıllı mobil cihazlar için önemli bir adım olarak hizmet edebilecek bir parça hissine sahip. Özellikle, şirketin X55 modemi geçen yılki Snapdragon 865’ten ayırmayı seçmesinin ardından, tamamen entegre bir 5G modem ve RF ön ucunun ( X60 ) geri dönüşünü işaret ediyor. Qualcomm, modemi 888’e yerleştirerek cihazı kolaylaştırıyor üreticileri çip etrafında ürün tasarlar ve 888 etrafında inşa edilen her cihazın aynı seviyede 5G performansı elde etmesini sağlar.

.

Qualcomm, Snapdragon 888 SoC İle 5G'yi Bütünleştiriyor!

.

Bu özellikle önemlidir çünkü X60, Qualcomm’un önceki 5G modemlerine göre bazı kritik iyileştirmeler sunar. Örneğin, X60, önemli gerçek dünya değerine sahip daha geniş bir “boru” oluşturmak için farklı frekanslardaki birden fazla kablosuz bağlantı kanalının birleştirilebildiği 5G NR sinyalleri ile taşıyıcı birleştirme üzerine çeşitli varyantları destekler. Özellikle, X60, düşük bantlı FDD radyo spektrumunu orta bant TDD ile bir araya getirebilen ilk Qualcomm modemdir; bu, T-Mobile’ın 600 MHz düşük bant 5G ile 2.5 GHz orta bant 5G’si. Gerçek dünya testlerinde, bu kombinasyon neredeyse mmWave tipi hızlar (900 Mbps’nin üzerinde) sunabildi, ancak 6 5G’nin altında önemli ölçüde daha geniş bir kapsama alanı sağladı.

.

888 ayrıca, görüntü işleme ile ilgili görevlerin yanı sıra oyun performansı iyileştirmelerine yardımcı olabilecek Adreno GPU’nun en son sürümünü de içerir. Nitekim Qualcomm, 888’in Snapdragon SoC serisinin sahip olduğu en büyük GPU performans iyileştirmesine sahip olduğunu ve bunun da önemli ölçüde geliştirilmiş 5G özellikli bulut tabanlı mobil oyunlara yol açması gerektiğini iddia ediyor.

.

Sonuç olarak, 888, uzun süredir söz verdiğimiz 5G destekli, yapay zeka destekli bir dünyanın tüm yeteneklerini sunmaya başlayabilecek etkileyici bir dizi yeni özellik ile geniş kapsamlı adını haklı çıkarmaya çalışıyor. Teknoloji açısından bakıldığında, en azından, kesinlikle 2021 iyi bir başlangıç ​​yapacak gibi görünüyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: