Qualcomm’dan ”Adaptif Gürültü Engelleme” Teknolojisi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Qualcomm’dan ”Adaptif Gürültü Engelleme” Teknolojisi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Qualcomm’dan ”Adaptif Gürültü Engelleme” Teknolojisi!

Kulaklıklarda aktif gürültü engelleme özelliği pek kişinin aradığı özellikler arasında ilk başlarda yer alıyor. Bunun nedeni ise günlük hayatın koşturmacası içinde olan kişilerin, en azından kulaklıkla bir şeyler dinlerken ya da dizi/film izlerken dışarıdan izole olmak istemesinde yatıyor. Hal böyle olunca kulaklık tercihini ”aktif gürültü engelleme” olarak seçenlere artık Qualcomm’dan bir seçenek geliyor. Qualcomm adaptif aktif gürültü engelleme özelliği ne sunuyor?

.

Qualcomm adaptif aktif gürültü engelleme teknolojisi:

.

Qualcomm bugün, Adaptive Noise Cancellation olarak adlandırılan gerçek kablosuz kulaklıklar için uyarlanabilir aktif gürültü engellemeyi duyurdu.

.

Şirket bunun için aktif gürültü engelleyici kulaklıklarda gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunmak üzere tasarlanmış bir teknoloji diyor. Gerçekten de öyle zira bu teknoloji sayesinde kulaklıkların kullanıcının kulağına nasıl oturduğuna bağlı olarak, ses performansı gerçek zamanlı olarak ayarlanacak.

Qualcomm adaptif aktif gurultu engelleme-01

Bu aslında bir süredir Apple’ın AirPods Pro’sunda kullanılan teknolojiye oldukça benziyor. AirPods Pro’da aktif gürültü engelleme özelliği açıldığında, önemli ölçüde başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor.

.

Qualcomm’un yeni teknolojinin adaptif tarafı da tam burada devreye giriyor zira, AirPods Pro‘nun uyarlanabilir özelliği, kulağınızın şekline göre ses çıkışını otomatik olarak ayarlamaya olanak sağlıyor. Qualcomm, bu özellikler açısından Apple’ın sunduğu deneyime benzer bir deneyim sunmak için çalışıyor.

.

Yani bu özellik kulaklığın ses performansını gerçek zamanlı olarak kullanıcıya göre ayarlayabiliyor. Ayarlamayı ise kulaklığı takan kişinin kulak yapısı, kulağa oturma durumu ve ses yatılımı ile sağlıyor. Qualcomm’un bu yeni teknolojisi üst düzey ses deneyimi sunan Jabra, Sennheiser, Bang & Olufsen, 1More, Audio Technica ve Skullcandy gibi markaların kulaklıklarında kullanılacak.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: