«
samsung-vs-huawei-003

Nisan ayında Huawei, kısa bir süre için dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olarak Samsung’u geride bıraktı . Bunun sebebi ise, Çin’deki eski şirketin başarısı ve ikincisinin kilitlenmeler sebebi ile Avrupa ve Hindistan gibi pazarlardaki düşüşüydü. Fakat ekonomi açılmaya başladıkça, Samsung Ağustos ayında bir kez daha üst sıralarda yer aldı ve şimdi Güney Koreli teknoloji devi, kendisi ile şu anda ikinci sırada bulunan Huawei arasındaki pazar payı farkını genişletiyor.

Küresel Akıllı Telefon Pazar Payı Nisan Ağustos 2020 Counterpoint Research

Counterpoint Research tarafından yayınlanan bir rapora göre Samsung, Ağustos ayında% 22 küresel akıllı telefon pazar payına sahipken, onu% 16 ile Huawei izledi. Bu, Samsung’un pazar payının Huawei’den% 31.6 daha fazla olduğu manasına geliyor. Nisan ayında birkaç ay önce Samsung% 20 ile Huawei % 21 öndeydi.

Samsung , çoğu bölgede kilitlenmelerin azalmaya başlaması ile Nisan ayından kısa bir süre sonra pazar payını artırmayı başardı. 

Huawei P40 İçin Sevindiren Gelişme! | TurkDevs

Öte yandan, ABD yasağı nedeniyle Huawei’nin küresel akıllı telefon pazar payı, Avrupa gibi önemli küresel pazarlarda düşmeye devam etti. Bunun sonucunda Xiaomi , Orta Doğu Avrupa’da büyümeye tanık oldu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Velat

    Samsung telefonlarını çok kaliteli buluyorum teşekkür ederim bu bilgileri verdiğiniz için