«
realme-logo-1580113898

Çinli akıllı telefon markası olan realme , Ağustos 2018’de kuruldu. Şirket , kurulduğu günden bu yana pek çok rekora imza attı. Şu anda, başlangıcından iki yıldan biraz fazla bir süre sonra realme, 2020 yılının 3. çeyreğinde 50 milyon gönderiye ulaşan dünyanın en hızlı markası haline geldi. En ilginç olanı, şirket bu başarıyı küresel salgın sırasında başardı.

Küresel Akıllı Telefon Markaları Sevkiyatları 2020 3. Çeyrek Çeyrek Büyümeleri Karşı Nokta Araştırması

Araştırma firması Counterpoint Research’e göre realme, 2020’nin üçüncü çeyreğinde çeyreklik bazda% 132 ve yıllık bazda% 45 büyüdü. Sadece bu değil, marka aynı dönemde 50 milyon sevkiyat gerçekleştirdi.

Benzer olarak, küresel akıllı telefon pazarı 2020’nin 3. çeyreğinde çeyreklik bazda% 32 büyüdü , fakat yıllık bazda% 4 düştü. Bunun dışında, Huawei , Apple , OPPO , vivo ve LG gibi en iyi OEM’ler aynı çeyrekte yıllık olarak düşüş kaydetti. Fakat yukarıda da belirtildiği gibi realme, pandemiye bağlı küresel ekonomik yavaşlamaya rağmen beklentileri aştı.

Realme ise, ana vatanı Çin’de % 90’lık bir çeyrek büyümesi ile üçüncü çeyrekte altıncı oldu. Çin’de marka, bütçesi 5G akıllı telefonları sebebi ile son çeyrekte popülerdi. Özünde, şirket 5G telefonlarının fiyatının 150 dolara düşmesine yardım sağladı.

realme Anahtar Hedef Pazarlar Sevkiyatlar Q3 2020 Kontrpuan Araştırması

Önümüzdeki çeyrekte, realme’nin çok çeşitli bağlı ürünler piyasaya sürerek 1 + 4 + N stratejisini ikiye katlaması bekleniyor. 

Firma, en uygun fiyatlı modellerinden ikisinin ilk 5 listesine girmesiyle bu segmentte üçüncü sırada yer aldı. Bunun dışında daha fazla Avrupa ülkesinde ilk 5’e girmesi bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *