«
images (1)

Redmi’nin Çin’deki Note 9 serisine geçen ay bir başka cihaz olan Redmi Watch eşlik etmişti . Akıllı saatlerin ne kadar popülerlik kazandığı ve önümüzdeki aylarda daha da büyümeye hazır olduğu göz önüne alındığında , süper uygun fiyat etiketi ile Redmi Watch, fiyat segmentinde çekici bir seçenek haline gelebilir.

Redmi Watch’u nihayet geçen hafta Çin ofisimizde aldık. İşte bu bizim hızlı Redmi Watch’umuz ve yeni saatle ilgili sorularınızın çoğunu yanıtladığımızı umuyoruz.

Redmi Watch, Basit Kare tasarıma sahiptir

Redmi saat, Apple Watch serisine benzer şekilde basit bir kare 2.5D kavisli ekrana sahiptir . Sağ tarafta tek bir düğme görüyorsunuz ancak işlemlerin çoğu dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Kare ekranın kendine özgü avantajları vardır. Metin mesajlarını ve diğer verileri görüntülemek için geleneksel bir yuvarlak kadranlı akıllı saate kıyasla daha fazla ekran alanı elde edersiniz.

Ekran alanının oldukça küçük olduğunu ve 1,4 inç 320 x 320 piksel çözünürlüklü ekranın üst ve alt kısmında kalın siyah çubuklar olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, arayüzdeki siyah arka plan bu kalın çerçevelerin gizlenmesine yardımcı olur.

Redmi Watch uygulamalı: NFC ile sağlam bir Bütçe akıllı saat

Redmi Watch Hafif ve Kompakt

Redmi saat, aşağıdaki boyutlarla oldukça kompakttır: 41mm x 35mm x 10.9mm. Yaklaşık 35 gram ağırlığındadır, böylece uyurken bile her zaman takabilirsiniz.

Arka sensörler vücuttan fazla çıkıntı yapmaz, bu nedenle kullanım deneyimi iyidir. Saatin yan tarafları da cilalı ve kıvrımlı olduğundan ucuz hissettirmiyor.

Saat, optik kalp atış hızı sensörü, altı eksenli sensör, jeomanyetik sensör ve ortam ışığı sensörü ile birlikte gelir.

Çok Amaçlı Tek düğme içerir

Redmi saatin sağ tarafında tek bir düğme bulunur. Düğme, ekranı aydınlatmak, uygulama menüsünün döşeme tabanlı listesini açmak, önceki menüye dönmek ve hatta XiaoAI asistanını çağırmak (yalnızca Çince) gibi birden çok işlevi yerine getirir.

Özellikleri Mi Watch’a benzer

Redmi Watch’un özelliklerinin neredeyse% 80’i Xiaomi Mi Watch’a benzer; şarkıları değiştirmek, ses seviyesini kontrol etmek, mesaj almak, kalp atış hızını ölçmek, spor takibi vb. İki saat arasındaki en büyük fark, Redmi Watch’un eSIM içermediği için telefon görüşmelerini kabul etme veya yapma yeteneğinden yoksun olmasıdır .

Redmi’nin yeni saatinin aramaları kabul edemeyeceğini veya kısa mesajları yanıtlayamayacağını unutmayın. Ayrıca, bağlı uygulama aracılığıyla saatin dilini manuel olarak değiştirmeniz gerekir. Saat ayarlarında bir seçenek bulamadık.

Redmi Watch uygulamalı: NFC ile sağlam bir Bütçe akıllı saat

Saat, NFC ödemeleri / veri yolu kartları yapmak için kullanılabilir

Redmi Watch, NFC desteği ile birlikte gelir, böylece perakende ödemeleri yapabilir ve Çin’de saati kullanarak ulaşım kartlarına erişebilirsiniz.

230mAh pil ile yaklaşık 7 gün pil ömrü elde etmelisiniz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *