Chevrolet'in yeni Bolt EUV crossover'ını sürdüm ve şimdi bir EV baş ağrım var | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Chevrolet’in yeni Bolt EUV crossover’ını sürdüm ve şimdi bir EV baş ağrım var

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Chevrolet'in yeni Bolt EUV crossover'ını sürdüm ve şimdi bir EV baş ağrım var

2022 Chevrolet Bolt EUV’nin bir sorunu var ve yeni elektrikli crossover için utanç verici bir şekilde baş ağrısı bir aile meselesi. Geçen hafta yeni EV’nin direksiyonunda zaman geçirdikten sonra, size kendi yolunda canlı, uygun fiyatlı ve pratik olduğunu ve daha önce bir Cadillac’a sıçramak için ihtiyaç duyduğunuz teknolojiyi sunduğunu söyleyebilirim. .

Ayrıca Chevrolet’nin Bolt EUV’yi bu kadar ulaşılabilir yapmasına izin veren unsurların en büyük sorunlarının temelinde yattığını söyleyebilirim. Tüm yeni sac metaller için – crossover ile birlikte piyasaya sürülen 2022 Bolt EV hatchback’ten benzersiz – kartları piramidin en altından çıkarmadan değiştirilebilecek çok şey var.

Chevrolet'in yeni Bolt EUV crossover'ını sürdüm ve şimdi bir EV baş ağrım var

Chevrolet için, bugün Bolt platformunun en önemli cazibelerinden biri, ne kadar tanıdık olduğu. Orijinal otomobil 2017’de piyasaya sürüldü; dört yıl sonra, tedarik tabanı olgunlaştı, ölçek ekonomileri gelişti ve genellikle üretimi daha ucuz hale geldi. Şimdi, bu platformu hem 2022 Bolt EV hem de Bolt EUV için yeniden kullanabilir.

Bolt EUV’nin geri dönüşümünü akıllı ya da alaycı olarak görebilirsiniz. Satışlarda bir miktar yamyamlık söz konusu olsa da – olası Bolt EV alıcıları 6 inç daha uzun Bolt EUV’yi tercih ediyor – Chevrolet genel olarak net bir kazanç olacağından emin görünüyor. Aynı zamanda esnek olmaya da hazırdır: Üretim karışımını, talebin nasıl sona erdiğine bağlı olarak EV ve EUV arasında değiştirmenin çok fazla güçlük yaratmaması gereken yeterli ortak bileşen vardır.

Bu, kararı alıcıya bırakır ve orada öyle ya da böyle bir tavsiyede bulunmak beklediğimden daha zordur. Tüm 2022 Bolt EUV vaatleri için, daha ucuz hatchback kardeşine göre avantajlarının tümü küçük bir baskı eklenmiş gibi görünüyor.

Crossover’ı seçmek, örneğin dört tekerlekten çekişli Bolt EUV olsaydı, çok daha kolay olurdu. Ne yazık ki, normal Bolt EV gibi, Chevrolet’nin gövde stilini markalaştırmasına rağmen, yalnızca önden çekişli. Bu, temel platformun bir sınırlamasıdır ve mühendisler, eğer yeterli zamanları ve paraları varsa, muhtemelen onu bir arka elektrik motoruna uyacak şekilde yenileyebilseler de, şu anda bu yol haritasında yok ve durumun sürekli olarak değiştiğini hayal etmek zor.

GM’nin odak noktası, tamamen elektrikli araçlar için yeni platformu olan Ultium’dur. GMC Hummer EV ve Cadillac Lyriq SUV ile başlayacak olsa da, sonunda şirketin tüm isim plakalarında Ultium tabanlı modeller olacak. Her ikisi de dikkat çekici bir şekilde yüksek fiyatlı lüks modellerdir: Hummer EV Edition 1 , bir Bolt EUV’nin size maliyetinin üç katıdır.

Chevrolet'in yeni Bolt EUV crossover'ını sürdüm ve şimdi bir EV baş ağrım var

Sonunda, her şeyin plana göre gittiğini varsayarsak GM, Ultium’un daha uygun fiyatlı elektrikli otomobiller için de uygun maliyetli olmasını bekliyor. En azından önümüzdeki birkaç yıl boyunca, en üst seviyenin oyun alanı olacak.

Bolt EUV ilk sürüşümde söylediğim gibi, AWD’nin bir seçenek olarak bulunmamasının bazı pazarlarda Chevy’ye zarar vereceğinden şüpheleniyorum. VW ID.4 ve Tesla Model 3 gibi segmentteki rakipler sonuçta AWD sunuyor. İyi kış lastikleri üzerinde önden çekişli bir EV, aynı kauçuğa sahip içten yanmalı bir FWD arabadan çok daha iyi olabilir, ancak bazı sürücüler için AWD’nin pazarlık konusu olamayacağı bir kaçış yoktur.

Super Cruise durumu da benzer şekilde karmaşıktır. Kesinlikle, Bolt EUV’nin GM’nin eller serbest sürücü destek teknolojisini sunması – ve bunu yapan Cadillac’ın ilk dışarısı olması – Chevy’nin kapağında tüy gibi. Yine de bu, Super Cruise’un eski versiyonu, yakın zamanda 2021 Escalade’de büyük hayranlık uyandıran yeni “Geliştirilmiş” versiyon değil .

Bu, otomatik şerit değişikliklerini yapamayacağı anlamına gelir, sizi aynı çizgide ortalayın ve o sırada ellerinizi direksiyonda tutmanızı talep etmeden önünüzdeki trafiğe ayak uydurun. GM’nin kamera tabanlı sürücü dikkatini izleme ve Super Cruise’un dengesi harika ve eğer yakın zamanda bir otoyol yolculuğu planlasaydım bu benim tercih ettiğim yardım sistemi olurdu, ancak sınırlama, Chevrolet’nin eski teknolojiyi nasıl yenilediğine dair başka bir hatırlatıcı başka bir sürüm için.

Gerçek şu ki, 2022 Bolt EV ile 2022 Bolt EUV arasındaki fark küçük. Çok küçük. Arkadaki bu ekstra alan, kelimenin tam anlamıyla sadece bacak mesafesi içindir: hatchback aslında biraz daha fazla baş, omuz ve kalça boşluğuna ve hatta crossover’dan biraz daha büyük bir gövdeye sahiptir. Chevrolet’in tek pedallı sürüş modu düğmesi gibi kullanılabilirlik iyileştirmeleri, çoğunlukla her iki versiyonda da mevcuttur.

Chevrolet'in yeni Bolt EUV crossover'ını sürdüm ve şimdi bir EV baş ağrım var

2022 Bolt EV’de Super Cruise alamazsınız ve crossover’ın içerdiği fantezi çift voltajlı şarj cihazıyla birlikte gelmez, ancak aynı zamanda sadece 31.995 $ ‘dan başlar. Bu, temel bir Bolt EUV’den 2 bin dolar daha az, ancak 2.2 bin dolarlık Süper Seyir seçeneğini eklemek istiyorsanız 38.495 dolardan başlayan (ve deri koltuklara ve 360 ​​derecelik bir kameraya atılan Premier döşeme) crossover’a ihtiyacınız olacak. diğer ekstralar).

Ben ettik hep yumuşak bir nokta vardı Cıvata EV için ve sık sık katı bir bütçe seçeneği olarak tavsiye bir elektrikli araç olduğunu arabalar kapsayacak bir sürü insan gibi. Yeni Bolt EUV kadar büyüleyici ve Super Cruise’u sevdiğim kadar, bunun normal hatchback kardeşinden gelen tavsiyeleri etkilemeye yeteceğinden emin değilim. Menzil ödün vermeden düşük fiyat, yeni bir elektrikli araba satın almak için birincil motivasyonunuzsa, 2022 Bolt EV’nin yine de ilk aradığınız yer olması gerektiğinden şüpheleniyorum.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: