«
apple-logo-100320-e1583816633534

İPhone 12 serisinde MagSafe’in piyasaya sürülmesiyle Apple, bir dizi manyetik aksesuarın kapısını açtı. Şirketin kendisi iPhone 12 için bazı MagSafe aksesuarları üretti ve şimdi manyetik bir pil paketi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, bir MagSafe pil paketi, kullanıcıların telefonlarını önce bir priz bulmalarına gerek kalmadan ve bir Yıldırım geçişi aracılığıyla telefona takılması gereken büyük bir pil kutusu kullanmadan kablosuz olarak şarj etmelerine olanak tanır.

Bloomberg bugün bu MagSafe pil ekini bildirdi ve Apple’ın planları hakkında bilgi sahibi olan anonim kaynaklarla konuştu. Bu kaynaklar, Apple’ın en az bir yıldır bu ek üzerinde çalıştığını ve Apple’ın geliştirdiği bazı prototiplerin beyaz kauçuk tasarıma sahip olduğunu söylüyor.

Bu pil paketi aksesuarının gelişimi başarılarından zevk almış gibi görünse de – Bloomberg’in kaynakları manyetik bağlantının pili yerinde tutacak kadar güçlü olduğunu bildiriyor – bazı zorluklar da var. Örneğin, kullanıcıların telefonlarında bir kılıf varken MagSafe aksesuarlarının çalışmasını sağlamak başlı başına bir zorluktur ve Bloomberg ayrıca iOS’un bazen pil paketinin aşırı ısındığını iddia edebileceğini bildiriyor.

Apple MagSafe pil aksesuarı, büyük şarj kutularına son verebilir

Bloomberg kaynakları bunu akılda tutarak, pil paketinin hala iptal edilebileceğini veya daha fazla ertelenebileceğini söylüyor. Bu nedenle, Apple kendi pil paketiyle yaşadığı sorunları çözemezse, telefonları için bir pil MagSafe eki isteyenler, sonunda üçüncü taraf aksesuar üreticilerine bakmaya başlayabilir.

Buradan sonra ne olacağını görmemiz gerekecek, ancak Apple’ın iPhone için bir MagSafe kablosuz şarj aksesuarı sunduğunu görmemiz çok uzun sürmeyebilir. Resmi bir açıklama yapılırsa size haber vereceğiz, bu yüzden daha fazlası için bizi izlemeye devam edin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *