• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
APPLE TV

“Kim bilir, ne kötülükler insanların kalplerinde pusuda bekliyor? Gölge bilir.” Çocukken her zaman eski radyo dramalarından etkilenmişizdir. Sanırım bunun nedeni, hayal gücümüzün sahneleri, 1980’lerin başındaki tavşan kulaklı televizyonumuzdan daha yüksek bir çözünürlükte görselleştirmesiydi. Apple, merak uyandıran yeni serisi “Calls” ile benzer bir konsepti uygulamaya hazır.

.

.

Apple TV +, “Çağrılar” adlı yeni bir dizi üretiyor. Şovun benzersizliği, fragmana göre değerlendirilen bir televizyon şovundan daha çok bir podcast gibi olmasıdır (yukarıda). Her bölümde, karanlıktan tuhaflığa kadar değişen kayıtlı telefon görüşmeleri yer alır. Hikayeler benzersiz olsa da, Apple şifreli bir şekilde hepsinin tek bir “bağlantı” paylaştığını ve onları daha büyük bir anlatıma bağladığını söylüyor.

.

Oyuncular asla görsel olarak ortaya çıkmaz. Bunun yerine, sesli grafikler ve altyazılar ekranda görüntülendiğinden telefon konuşmalarını dinliyoruz. Bu görsellerin şovda nasıl oynandığı belli değil, ancak fragman “dikkatlice dinle” ve “yakından izle” diyor, bu yüzden belki de hikayeyi anlatmaya yardımcı olan görsel ipuçları var.

.

.

Apple, gösteri için Rosario Dawson, Pedro Pascal, Aubrey Plaza ve Jennifer Tilly dahil olmak üzere bazı büyük ünlü yıldızları seçti. Sıcak sahne ışıklarının altında görünmeleri gerekmez. Jonas Kardeş Nick Jonas rolü hakkında oldukça heyecanlı görünüyor.

.

Korku film yapımcısı Fede Álvarez, Calls’un yönetmenliğini üstleniyor. Álvarez, Evil Dead ve Don’t Breathe’ı yazdı ve yönetti, böylece dizinin iç açıcı değil ürpertici olmasını bekleyebiliriz. Timothée Hochet tarafından yazılan bir Fransız dizisine dayanıyor.

.

Aramalar, Apple TV + 19 Mart’ta dokuz adet 12 dakikalık bölümle başlıyor. Bu, tüm sezonu aşırıya kaçmak istiyorsanız, ortalama bir uzun metrajlı filmin uzunluğunun biraz üzerinde olur. Apple TV + aboneliğim yok, ancak Apple’ın sırf şovun neye benzediğini görmek için bana spam gönderdiği bir yıllık ücretsiz deneme sürümünden yararlanabileceğimi düşünüyorum.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: