«
Xiaomi-Mi-MIX-4-1

Yaklaşan Xiaomi Mi Mix serisi akıllı telefon sadece şirket tarafından alay edilmiştir. Çinli bir mikroblog web sitesi olan Weibo’nun son yayınlarına göre, cihaz arka kamera modülünde sıvı bir lense sahip olacak.

Sosyal medya platformundaki son teaser’larda ( 1 , 2 ), en yeni Mi Mix serisi cihazda sıvı lensli bir kamera yer alacak. Farkında olmayanlar için, bu lens teknolojisi, adından da anlaşılacağı gibi, odak ve odak uzunluğunun bu katmana uygulanan elektrik voltajına bağlı olarak değişmesini sağlayan bir sıvı katmanına sahiptir. Bu sayede, Çinli teknoloji devi, makro çekimlere bile telefoto çekebilen Mi Mix el cihazının bir kamerasına sahip olabilecek.

Xiaomi, yaklaşmakta olan Mi Mix akıllı telefonunun kamerasına sıvı lens teknolojisini takıyor

Dahası, kamerası da hızlı otomatik odaklama sunabilecek. Yeni cihazın 29 Mart 2021’de tanıtılması bekleniyor. Sıvı lens yeni bir teknoloji olmamakla birlikte, geleneksel lenslerin hareketli mekanik parçalar nedeniyle hızla aşınabileceği endüstriyel uygulamalarda daha yaygın olarak kullanılıyor. Bununla birlikte, kompakt boyutları nedeniyle, lens teknolojisi son zamanlarda akıllı telefon satıcıları için çekici bir beklenti haline geldi.

Teknik olarak, sıvı lensli tek bir kamera sensörü teorik olarak, genellikle günümüzün en amiral gemisi akıllı telefonlarının arkasında bulunan çeşitli kamera türlerinin amacına hizmet edebilir. Özellikle, Huawei’nin akıllı telefonlarında da sıvı lens teknolojisini kullanmayı planladığı bildiriliyor . Ek bilgiler mevcut olduğunda güncellemeler sağlayacağımız için daha fazlası için bizi izlemeye devam edin.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *