Donanım Haberleri

2021 Samsung Amiral Gemileri İçin Yeni İddialar

Samsung, Galaxy S20 serinin Avrupa versiyonunda Snapdragon 865 yerine Exynos 990 işlemcisini kullanılıyor. Exynos 990 ise bünyesinde Mali-G77 MP11 grafik birimini barındırıyor. Ancak, 2021 model amiral gemisi Samsung modellerinde bu durumunda değişeceği su yüzüne çıktı. Samsung ve AMD işbirliğinin meyvelerini önümüzdeki yıl göreceğimiz tahmin ediliyor.

.

samsung amd

.

2021 Samsung amiral gemisi modeller AMD GPU ile gelebilir

.

Samsung ve AMD, 2019 yılında bir ortaklık kurarak AMD Radeon temelli Exynos işlemciler için el sıkışmıştı. Bu ortaklığın meyvesi için ise 2021 yılı işaret edilmişti. Şimdi ise ikili bu 2021 hedefi için sıkı bir çalışma içinde. Bu çalışmanın bir sonucu olarak, 5 nm üretim teknolojisi ile üretileceği söylenen Exynos 1000 bünyesinde AMD grafik birimini barındıracak. Bu da özellikle oyun performansında Exynos 1000’in etkili bir performans göstereceğini bize söylüyor.

.

samsung amd

.

AMD’nin mobil grafik biriminin kısa süre önce GFXBench sentetik test sonuçları sızdırılmıştı. Manhattan 3.1 testinden 181.8 kare almayı başaran bu GPU, Aztec Normak ve Aztec High testlerinden ise sırasıyla 138.25 kare  ve 58 kare sonuçlarını aldı. Manhattan 3.1 testinde rakibi Adreno 650’dan yüzde 13 daha iyi performans gösteren GPU, diğer testlerde ise rakibini geçti.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Telegram ’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: