«
samsung-logo-240114

Teknoloji devi Samsung , görünüşe göre hala geliştirilmekte olan bir cihaz için “Z Slide” takma adıyla ilgili bir ticari marka başvurusunun keşfedilmesiyle Z serisinde başka bir akıllı telefonu sıraya koyabilir . Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisi’nden (EUIPO) alınan ticari marka listesi, belirtilen adı taşıyan cihazın Sınıf 9 (mobil iletişim cihazı, muhtemelen bir akıllı telefon) altında olduğunu belirtmiştir.

Şimdiye kadar Samsung , Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’nden (WIPO) Z Roll uzatılabilir ekran cihazının ticari markasını da almıştı . Z Roll yatay olarak genişleyen uzatılabilir bir ekrana sahip olacakken, Z Slide dikey olarak genişleyen bir ekrana sahip olacak, bu da cihazın bir akıllı telefon olabileceği anlamına gelebilir.

Genişletilebilir ekranlı akıllı telefonların araştırma ve geliştirilmesinde çeşitli OEM’ler tarafından bir artış olmuştur ve Samsung bu doğrultuda araştırmanın ön saflarında yer almıştır. Geçtiğimiz hafta, Samsung’un ekran kolu, Samsung’un gelecekteki akıllı telefonlarına dahil edilmesi planlanan, devam etmekte olan bazı ekranları vurguladı . Bunlar , çalışırken Z Kızak için muhtemel bileşen olan S Katlanabilir paneli içeriyordu .

Samsung, Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) İle "Z Slide" Adını Ticari Markalaştırıyor

7,2 inçlik S-Katlanabilir ekran, cihaz çok yönlülüğü için bir nimet olacak olan çoklu katlama modellerini destekleyecektir. Z Slide, geri çekilebilir ekranın çalışmasını sağlayacak mekanizmada bazı yenilikçi teknolojileri devreye alacak olan Z Flip’in döndürülebilir bir versiyonu olabilir. Daha önce, esnek ekranın performansını ve dayanıklılığını korumak için bir zincir bağlantı sisteminin kullanılabileceği bildirilmişti. 

Olası piyasaya sürülme bilgileri ve fiyatı göz önüne alındığında, cihazın bu yıl, muhtemelen 2022’de tanıtılması olası değildir. Samsung, 2021’in üçüncü çeyreğinde birkaç katlanabilir cihaz piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu cihazlar piyasaya sürüldükten sonra. Z Roll veya Z Slide’ın lansmanını dört gözle bekleyeceğiz.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *