«
indir (2)

Samsung Electronics , yüzlerce çalışanını ekran ünitesinden Semiconductor işine aktarmayı planlıyor. Şirket, LCD  işinden çıkmayı hedeflediği için haberler geliyor.

Samsung, Çalışanlarını Ekrandan Yarı İletken Birimine Geçirecek

TheElec raporuna göre , Güney Koreli teknoloji devi, transfer için çalışanlarından başvuru alıyor ve aynı zamanda kimi kaydıracağına karar vermek için bu uygulamaları sıralama sürecinde. Rapora göre yüzlerce çalışanın taşınacağı tahmin ediliyor. Daha önce, Samsung Display, Ağustos 2020’de yarı iletken birimine yaklaşık 200 personeli transfer etmişti.

Şirket, haberi olmayanlar için önümüzdeki yılın Mart ayına kadar LCD pazarından tamamen çıkmayı planlıyor . İlk plan 2020’de LCD işinden çıkmak olsa da, koronavirüs salgını şirketin planlarını 2021’e ertelemesine neden oldu. Bu, Samsung’un LCD ekran panellerine olan talebin son teslim tarihini uzatmak zorunda kalmasıyla birlikte bir patlama yaşadığından da geldi. müşteri taleplerini karşılamak için.

Samsung, Çalışanlarını Ekrandan Yarı İletken Birimine Geçirecek

Ayrıca Samsung Display, kuantum nokta (QD) ekranların geliştirilmesine de odaklanacak. Şirket 13.1 trilyon Won yatırım yapmayı planlıyor . Şirketin teşhir biriminden bir sözcü de bu transferi doğruladı, ancak yetkili henüz konu hakkında yorum yapmadı veya herhangi bir ayrıntı sunmadı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *