Samsung, Galaxy S21 Serisi ile Ekran Altı Kamera Teknolojisini Sunma Fikrini Bir Kenara Atıyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung, Galaxy S21 Serisi ile Ekran Altı Kamera Teknolojisini Sunma Fikrini Bir Kenara Atıyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung, Galaxy S21 Serisi ile Ekran Altı Kamera Teknolojisini Sunma Fikrini Bir Kenara Atıyor

Samsung’un , yaklaşan Galaxy S21 serisi ile Ekran Altı Kamera teknolojisini tanıtma fikrini bir kenara bıraktığı açıklandı. Son rapora göre, düşük üretim verim oranı fikrinden vazgeçmenin sebebi.

Güney Kore medyası TheElec, bir raporda, Samsung’un 2021 yılının ikinci çeyreğinde Z Fold 3 olarak adlandırıldığı iddia edilen katlanabilir cihazın bir sonraki yinelemesinde nihayet onu benimsemeye çalışacağını ifade ediyor. Tıpkı Galaxy S20 veya Fold 2 gibi, erken söylentilere göre Galaxy S21 UDC teknolojisini içerecek. Fakat şimdi, Samsung daha önce bildirildiği gibi bu fikri ortadan kaldırmış gibi görünüyor .

Galaxy S21 kamera özellikleri belli oldu! Sakin ol champ daha Note 20 var

Rapora göre birçok Samsung akıllı telefon ekranının üreticisi olan Samsung Display, UDC teknolojisi için HIAA sürecini deniyor . HIAA, Aktif Alandaki Delik anlamına gelir. S10 serisi ile tanıtılan bu ürün, kameralara yol açmak için ekranı kesmek için yüksek hassasiyetli lazerler kullanır. Rapor, bitişik elektronik parçalardaki kusuru azaltan sürecin iki yöntemi olduğunu ifade ediyor.

İlk yöntemde, Samsung tek seferde bir delik açarken, ikinci yöntemde birden fazla mikro delikle yapıyor.Ayrıca, Samsung tarafından geçen yıl devreye alınan HIAA 2, Wonik IPS’nin vakum odası ve Philoptics lazer kullanıyor. Görünüşe göre şirket HIAA 2’yi ve bunun dışında şeffaf bir film yöntemini kullanmaya çalıştı. Fakat, düşük üretim verim oranlarıyla karşı karşıya olduğu açıklandı. Genel olarak, üretilen toplam ürün içindeki kusurlu ürünlerin oranı anlamına gelir.

Samsung, Galaxy S21 Serisini Daha Ucuz Yapabilir

Güney Kore medyası TheElec, bir raporda, Samsung’un 2021 yılının ikinci çeyreğinde Z Fold 3 olarak adlandırıldığı iddia edilen katlanabilir cihazın bir sonraki yinelemesinde nihayet onu benimsemeye çalışacağını söylüyor. Tıpkı Galaxy S20 veya Fold 2 gibi, erken söylentilere göre Galaxy S21 UDC teknolojisini içerecek. Fakat şimdi, Samsung daha önce bildirildiği gibi bu fikri ortadan kaldırmış gibi görünüyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • pickle5 ay önce
 • Keşke başarılı olunabilseymiş ama denemelere başlanması da güzel yakın zamanda bunu da hallederler bence

%d blogcu bunu beğendi: