«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Samsung Galaxy S22 Ultra’nın Enteresan Bir Kamera Tasarımı Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın Enteresan Bir Kamera Tasarımı Ortaya Çıktı

b4e53ef0a25cdf6fcba639de4ee5cc72d573627f
Samsung Galaxy S22 Ultra’nın tasarımını gösteren alüminyum modeli geçtiğimiz gün ortaya çıktı. Kamera modülünün tasarımında oldukça göze çarpan bir değişiklik gördüğümüz telefon, hem genel tasarımı hem de daha önceki söylentilere göre sahip olduğu S Pen slotuyla Note serisinin yerini doldurmaya çalışacak gibi görünüyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un ilk olarak 2011 yılında karşımıza çıkardığı Note serisi, kullanıcılardan o kadar olumlu geri dönüşler aldı ki söz konusu seri, şirket için vazgeçilmez olmaya başladı. Fakat son zamanlarda, kullanıcıların oldukça fazla beğendiği bu cihazlardan ümidimizi kesmeye başladık.

Bunun sebebiyse Samsung’un bu yıl alışık olduğumuz şekilde, yani her yıl bir adet Galaxy, bir adet de Note modeli tanıtmamış olmasıydı. Şirket, onun yerine katlanabilir modelleri Z Flip 3 ve Z Fold 3’ü kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Şimdiyse Galaxy serisinin Note’un yerini kapatması gündemde. Ortaya çıkan alüminyum Galaxy S22 Ultra modeli, bu söylentileri güçlendiriyor.

P harfine benzer kamera

xleaks7 ve CoverPigtou’nun ortaya çıkardığı görüntülere göre Samsung, daha önce görmediğimiz bir şekilde yeni Galaxy S22 Ultra modelinde ‘P’ şeklinde bir kamera modülü kullanacak. Bunun dışında telefonun -Note serisinde olduğu gibi- daha köşeli bir tasarıma sahip olduğunu görebiliyoruz.

Daha önce ortaya çıkan render görüntülerinde telefon S-Pen slotuna sahipti. Orijinal hali bu olacaksa Note serisine çoktan veda etmiş olabiliriz. Galaxy S22 ve S22+ konusunda alışık olduğumuz S serisini devam ettirecekleri söyleniyor. Bu bağlamda Note serisi, bundan böyle Galaxy S ailelerinin en yüksek modellerinde hayat bulabilir.

Galaxy S22 Ultra’nın donanımsal özellikleri

Galaxy S22 Ultra render

Daha önce ortaya çıkan bilgiler, telefonun 120 Hz tazeleme hızına sahip olacak olan, QHD+ çözünürlüğünde Super AMOLED LTPO bir ekrana sahip olacağına işaret ediyordu. 6,8 inç boyutundaki bu ekranın altında Exynos 2200 işlemciyle birlikte AMD’nin RDNA2 GPU’su kullanılacak.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *