«
samsung-galaxy-fold-54[1]

Samsung, Samsung Galaxy Z Fold 3 olarak adlandırılan Galaxy Fold serisi kapsamında yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu üzerinde çalışıyor . Telefonun bir ekran içi kamera sensörüne sahip olacağı neredeyse doğrulandı.

Şimdi, Ice Universe’den gelen yeni bir rapor, Güney Koreli devin daha iyi sonuçlar için ekran altı kamera teknolojisinin uygulanmasında farklı bir yaklaşımla gitmeyi seçtiğini gösteriyor .

Şirketin, ekranı iki parçaya bölerek çalışan teknolojiyi kullanacağı bildiriliyor – farklı piksel yapılarına ve ana ekrandan daha düşük çözünürlüğe sahip küçük bir alan, ışığın ana ekranla birlikte kamera sensörüne ulaşmasına izin veriyor.

Dolayısıyla, bu yeni uygulama türüyle, kesintisiz bir ekran elde edersiniz. Ancak dezavantajı, kameranın açık renkli arka planlarda görünür olması, ZTE Axon 20 5G’deki mevcut uygulamanın hallettiği bir şey.

Ancak ekran altı kamera sensörüne yönelik bu yeni yaklaşımın olumlu yanı, mevcut çözümlerden daha yüksek bir ışık geçirgenliğine sahip olması ve bu da çekilen fotoğraflar için daha iyi görüntü kalitesi sağlamasıdır. Kamera teknolojisi uygulamasının nasıl göründüğünü ve sonuçların ne olduğunu kesin olarak bilmek için resmi lansmanı beklememiz gerekecek.

Oldukça yeni bir teknoloji olduğu ve sadece birkaç şirketin ticari aşamaya geçtiği göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda daha fazla şirketin çoğunluğa atlaması nedeniyle hızlı ve kayda değer bir gelişme görmeyi bekliyoruz.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *