«
samsung-galaxy-fold-54[1]

Samsung’un mobil bölümü, geçen yıl beklentiler dahilinde çok etkileyici bir son çeyreğe tanık olmadı. Son kazanç raporuna göre şirket, yıl sonu sezonunda yoğun rekabetle karşı karşıya kaldı .

2020’nin 4. çeyreğinde şirket, 2019’daki performansına kıyasla yıllık yüzde 11’lik bir düşüş yaşadı. Buradaki “yoğun” rekabet muhtemelen Apple ve 2020’nin dördüncü çeyreğinde gösteriyi çalan iPhone 12 serisine işaret ediyor . İPhone 12 serisinin lansmanında bir gecikme yaşanmasına ve hatta birkaç modeli için kademeli bir sürümle karşı karşıya kalmasına rağmen, şirket, PhoneArena raporuna göre erken satın alma aşamasını Aralık ayına kadar uzatmayı başardı .

Samsung satışları Apple nedeniyle düşüyor, ancak ucuz katlanabilir ve 5G Galaxy cihazlarıyla umutlu

Yeni bir iPhone yükseltmesi için artan pazar talebi nedeniyle, Apple bu dönemde iPhone satışlarında önemli bir artış gördü ve iPhone satışları da yıllık yüzde 17 arttı. Bu, şirketin 111 milyar ABD Doları gelir elde etmesiyle sonuçlandı ve bunun 29 milyar ABD Dolarına yakın bir kısmı işletme karı oldu. Tatil sezonunda rekabet edecek yeni Galaxy telefonların olmaması ve pazarlama maliyetlerindeki artış, Samsung mobil bölümünün bu süre zarfında yalnızca mütevazı bir performans görmesine neden oldu.

Şirketin ekran bölümü, iPhone OLED ekranlarını tedarik ettiği için büyük satışlar görmeyi başarırken, bellek ve yonga satışları da düşüş kaydetti ve şirket yalnızca yaklaşık 6 milyar ABD Doları net kar elde etti. 2020’nin son çeyreğindeki yetersiz performansa rağmen Samsung, 2021 konusunda iyimser ve Apple’ın aksine ilk birkaç ay.

Samsung satışları Apple nedeniyle düşüyor, ancak ucuz katlanabilir ve 5G Galaxy cihazlarıyla umutlu

İlki, güçlü 5G özellikli Galaxy telefon portföyünün yanı sıra ucuz katlanabilir ürün yelpazesi sayesinde daha iyi performans bekliyor. Samsung’un resmi olarak belirttiği gibi, şirket “S21 satışlarını genişleterek ve katlanabilir kategorisini yaygınlaştırarak amiral gemisi serimizdeki liderliği güçlendirecek … [ve] kitlesel pazar 5G modelleriyle 5G yenileme talebini tam olarak karşılayarak akıllı telefon satışlarını artıracak.”

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *