«
WhatsApp-hed-796x419[1]

WhatsApp son zamanlarda sürekli haberlerde yer aldı. Son zamanlarda, gizlilik politikasını ve şartlarını güncellemek için birçok tartışmaya yol açtı. Geri tepme o kadar kötüydü ki, kelimenin tam anlamıyla bitiş tarihini ertelemek ve güncellemenin önemini açıklamak zorunda kaldı. Bugün şirket, WhatsApp Web ve Masaüstü kullanıcıları için yeni bir güvenlik özelliğini kullanıma sundu.

Bir Tweetteki WhatsApp, Web ve Masaüstü kullanıcıları için Yüz tanıma ve Parmak İzi kimlik doğrulamasını kullanıma sunduğunu duyurdu . Farkında olmayanlar için WhatsApp, Android / iOS mobil platformları dışında , bilgisayarlarda Web (İnternet tarayıcısı üzerinden) ve Dekstop (Yazılım aracılığıyla) modunda hizmet vermektedir.

Masaüstü modu Windows , Mac OS ve Web için kullanılabilir , ancak herhangi bir internet tarayıcısında çalışır ancak hesaplarının cep telefonlarından bağlanmasını gerektirir. Her neyse, WhatsApp , yeni özellik sayesinde, kullanıcıların Hesaplarını Web / Masaüstüne bağlarken / oturum açarken telefonlarında kimlik doğrulaması yapmaları gerekeceğini söylüyor.

2019’da Android Beta’da parmak izi kimlik doğrulamasının kanıtlarını gördük . Beta testinin turlarından sonra, özellik son sürüme ulaştı. Kısa bir süre önce, iOS kullanıcıları da kimlik doğrulamasını aldı, ancak yeni amiral gemilerinde parmak izi olmaması nedeniyle Face Unlock idi.

Benzer şekilde, WhatsApp, son zamanlarda Sesli / Görüntülü aramalar için destek aldığı için eşit derecede PC’ye odaklanıyor . Geri döndüğümüzde, Web / Masaüstü için yeni güncelleme daha önce basit bir QR kodu taraması olan ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor.

WhatsApp Web / Masaüstü bağlantısı, Biyometrik kimlik doğrulama özelliğine sahip

WhatsApp ayrıca, kimlik doğrulamanın ilgili API’ler tarafından yapıldığını ve biyometrik verilere erişimi olmadığını söylüyor. Bununla birlikte, şu anda herkes için mevcut olmayan özellik, önümüzdeki günlerde Android (uygun – parmak izi ile) / iOS (14+ üzeri) kullanıcılarına sunulacak.

Bundan sonra, varsayılan olarak, bağlantıyı doğrulamanız gerekir ve eğer kaldırmak isterseniz, telefonunuzdaki parmak izi / yüz kilidini bir bütün olarak devre dışı bırakmanız gerekir. Bununla birlikte, bir sonraki büyük güncelleme çoklu cihaz desteği olabilir .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *