Samsung’dan Mikrop Tutmayan Telefon Kılıfı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Samsung’dan Mikrop Tutmayan Telefon Kılıfı

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung’dan Mikrop Tutmayan Telefon Kılıfı

Büyük teknoloji şirketleri, Corona virüsü salgınından korunmak için gerekli olan önlemleri almaya devam ediyor. Kısa bir süre önce aldığı bir patent ile gündeme gelen Samsung, antimikrobiyal kaplama kılıf ile karşımıza çıkacak gibi duruyor.

.

Samsung

Samsung antimikrobiyal kaplama kılıfı ortaya çıkacak gibi duruyor.

Corona virüsü salgını başladığından beri temizlik ve hijyen adına önemli hamleler yapıldı. Hijyenik ürünlere yönelen milyonlarca insan, akıllı telefonların temizliğine dikkat etmeyerek kendi canını tehlikeye atabiliyor.Her gün saatlerce kullandığımız ve elimizde mikrop yuvasına dönüşen akıllı telefonların dezenfekte edilmesi de oldukça önemli bir konu. Samsung, hâl böyle olunca, elimizden düşürmediğimiz bu cihazlar için 30 Haziran 2020 tarihinde ”antimikrobiyal kaplama” adı verilen bir patent aldı.

.

Bu bağlamda Samsung’un antimikrobiyal kaplama kılıf olarak adlandırılan yeni bir ürün ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. Bu projenin Corona virüsüne karşı etkili olduğunu öğrenen Güney Koreli şirket, yeni kaplamayı akıllı telefonlarının üst kısmında kullanmayı planlıyor.

 

.Samsung

Arizona Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmanın sonuçlarını ortaya koyan ilgili rapora göre antimikrobiyal kaplamanın yüzeyi, insanları Corona virüsünden uzak tutabilecek. Bu korumanın 90 güne kadar etkili olabileceği ifade edildi.Bu kaplamanın kullanıldığı bir yüzeyde Corona virüsü riskinin 10 dakika içinde yüzde 90, iki saat içinde ise %99.9 oranında azalacağı söylendi. Bu nedenle Samsung da bu kaplamayı kendi akıllı telefonlarında kullanılan kılıflar için uygun gördü.

.

Haziran ayının son gününde birden fazla ülkenin patent ofisine başvurduğu söylenen Samsung’un aldığı patentte “akıllı telefonlar ve tabletler için koruyucu kaplar ve kılıflar” tanımlaması yer alıyor. Söz konusu olan bu özel kaplama kılıflar, Galaxy Note 20 serisinin yanı sıra Galaxy Fold 2 ve Galaxy Z Flip 5G ikilisinde de kullanılabilir.

.

Hem güzel bir pazarlama tekniği,hem de ihtiyacı karşılayan bir geliştirme olduğu için rehavetin bol olacağı düşünülüyor.Fiyatın yüksek olacağı öngörülmesine rağmen Samsung satışın çok olacağına karşı ciddi düşünceler içinde.Dünyanın dört bir yanına ihraç edilmesi planlanıyor.Peki ya siz bu yeni kılıf hakkında ne düşünüyorsunuz?

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: