Profesyonel bir oyuncu olduktan sonra sekiz yaşında olduğunuzu ve 5.000 $ ‘lık bir PC ile birlikte 33.000 $ kazandığınızı hayal edin. Daha çok Gosu olarak bilinen Joseph Deen için bu, geçtiğimiz Aralık ayında eSpor organizasyonu Team 33 ile sözleşme imzaladığında gerçeğe dönüştü ve onu şimdiye kadarki en genç ikinci profesyonel oyuncu yaptı.

.

Kaliforniya merkezli Deen, dört yaşından beri Fortnite oynuyor ve ilk olarak 18 ay önce toplulukta göreceli olarak bilinmeyen Team 33 tarafından fark edildi . BBC’ye “Profesyonel bir oyuncu olmayı çok düşündüm, ancak Team 33 gelene kadar kimse beni ciddiye almadı” dedi.

.

Sekiz yaşındaki Fortnite oyuncusuna profesyonelliğe dönmesi için 33.000 $ ve 5.000 $ bilgisayar verildi

.

Bir Takım 33 izci, Deen’in yeteneğini gördü ve çocukla bire bir maçlar oynamaya başladı ve sonunda onu imzalamadıklarında başka birinin yapacağını fark etti.

.

Fortnite, ESRB tarafından T (Gençler için) olarak derecelendirilmiştir ve PEGI derecesi 12’dir, ancak bir Call of Duty çevrimiçi maçı oynayan herkes yaş derecelendirmesinin nadiren çocuklar için caydırıcı olduğunu bilecektir. Bununla birlikte, genç yaşı, Fortnite yarışmalarında 13 yaşına kadar nakit ödüllerle rekabet etmeyeceği anlamına gelir, ancak yine de paranın teklif edilmediği turnuvalara girebilir. Ayrıca Twitch’ten on üçüncü yaş gününe kadar kısıtlandı.

.

Sekiz Yaşındaki Fortnite Oyuncusuna Profesyonelliğe Dönmesi İçin 33.000$ ve 5.000$ Değerinde Bilgisayar Verildi!

.

Fortnite profesyonel oyun, 25 yaşında emekli olmayı düşündüğünüz bir kariyer…

.

Team 33’ün CEO’su ve kurucusu Tyler Gallagher, “Joseph’in kupasız turnuvalara yasal olarak katılmasına izin verilir,” dedi. “Aynı zamanda yasal olan YouTube aracılığıyla çevrimiçi varlığını da geliştirmeyi planlıyoruz. Çevrimiçi varlığıyla, kendisi için ürün geliştirmeyi ve bunu da satmayı planlıyoruz. Dolayısıyla, bize göre eğer bizden 33.000 $ kazanabilirsek önümüzdeki birkaç yıl içinde yapacağız ve biz de bunun için çekim yapıyoruz. “

.

Takım 33, sekiz yaşındaki bir çocuk hakkında konuşurken kötü bir kelime seçimi olabilecek “üst düzey bir oyuncu olmak için onu yetiştirmeyi” planladığını ekledi.

.

Deen kadar genç birinin bir sözleşme imzalamasıyla ilgili endişeler vardı, ancak annesi Gigi umursamıyor. “Sözleşme onu gerçekten korumak için. İstediği zaman çekilebilir ve tamamen esnektir. Bu onun şartlarına ve benim şartlarına göre. Bu gerçekten bir çocuk oyuncu gibi – onun yaptığından daha fazla iş yaparlar,” dedi.

.

Deen, şimdiye kadarki en genç profesyonel oyuncu değil. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, çevrimiçi olarak “Lil Poison” olarak bilinen başka bir Amerikalı oyuncu Victor De Leon III, 2005 yılında yedi yaşında bir profesyonel anlaşma imzaladıktan sonra bu onuru elinde tutuyor.

.