Smart Özelliği Olmayan Televizyona Smart Özelliği Getirme! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Smart Özelliği Olmayan Televizyona Smart Özelliği Getirme!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Smart Özelliği Olmayan Televizyona Smart Özelliği Getirme!

Yeni Model TV’lerde Smart Özelliği Olsa da Bazı TV’lerde Maalesef Bu Özellik Yer Almıyor.

Peki Bu Özelliğe Sahip Olmayan Televizyonlarımızda Nasıl Kullanabiliriz?

Akıllı TV anlamına da gelen Smart TV, tıpkı akıllı telefonda olduğu gibi internete bağlanıp, uygulamalara erişebilen, NETFLIX, Facebook, Youtube gibi uygulamalara bağlanabilen bir televizyon çeşididir. Smart TV sayesinde istediğimiz filmleri internetten izleyebildiğimiz gibi, dev ekranda Facebook keyfini de yaşayabiliriz. Yine buna ilave olarak web tarayıcısı kullanarak web de araştırma yapmamıza da imkan tanımaktadır. Her Televizyon Modelinde Smart Özelliği Bulunur mu?

Smart Özelliği Olmayan Televizyona Smart Özelliği Getirme!

Yeni model televizyonların hemen hepsinde bu özellik bulunmakla birlikte, bütçe olarak daha kısıtlı olanların bu özelliği olmayan televizyonları tercih ettiği de bir gerçektir. Dolayısıyla Smart TV yanında Smart özelliği olmayan televizyonlarında üretimine devam edilmektedir.

Smart özelliği olmayan televizyona bu özelliği tanımlayabilmemiz için gerekli olan şeylerden biri HDMI kablosu ve televizyon arkasında yer alacak bir HDMI girişi. Yine marka ismi vermeyerek genel ismi Akıllı Televizyon Kutusu olarak adlandırılan farklı modellerde ve farklı fiyatlarda satılan cihaz gerekli olanlardan bir diğeridir. Bu cihaz sayesinde televizyonumuz internete bağlanmakta, her türlü programı indirmektedir.

Smart Özelliği Olmayan Televizyona Smart Özelliği Getirme!

İndirilen programlar cihazın kendi hafızasına kaydolmaktadır. Cihaz televizyona kolaylıkla bağlanmakta ve televizyonu adeta Smart televizyondan daha iyi hâle getirmektedir. Kendine ait kumandası ile Youtube, NETFLIX özelliklerini de içinde barındıran cihaz, düşük bütçeli kişilerin Smart televizyon ihtiyacına fazlasıyla cevap vermektedir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: