«
Qualcomm-Snapdragon-710

Daha önce resmiyet kazanan Snapdragon 888 5G mobil platformu, Qualcomm’un en gelişmiş mobil yonga setidir . Snapdragon 888’in resmi özellikler sayfası artık Qualcomm’un web sitesinde yayında. 2021’de Android amiral gemisi telefonlarına güç vermesi beklenen yeni SoC, selefi olan Snapdragon 865 SoC’ye göre birkaç yeni iyileştirme ile geliyor .

AI işlem için, Snapdragon 888 6 sahiptir  yeni Altıgen 780 DSP ile kuşak Qualcomm Engine. Artık yüzde 50 daha güçlü olan skaler hızlandırıcı, iki kat hızlı olan tensör hızlandırıcı ve vektör işleme birimleri Hexagon 780 DSP’nin içinde 16x paylaşımlı AI hafızası ile birleştirilmiştir. Bu nedenle, şirket tarafından kaynaştırılmış AI hızlandırıcı mimarisi olarak adlandırılıyor. Qualcomm’a göre Hexagon 780 DSP, watt başına 3 kat performans artışı sağlayan 26 TOPS AI performansı sunuyor. 2 nd gen Algılama Hub her zaman açık özel bir düşük güç ekran uyanık, asansör ve etkinlik tespiti ve ses olay algılama gibi arka plan görevleri işlemek üzere AI işlemci ile geliyor.

Qualcomm's Snapdragon 888 is a glimpse into how much better your next  Android phone will be - CNET

Snapdragon X60 5G modem, 5G’de 7.5G bps’lik en yüksek indirme hızları ve 5G’de 3 Gbps’lik en yüksek yükleme hızları vaat ediyor. MmWave ve 6GHz altı 5G ağlarını, SA / NSA 5G ağlarını, FDD ve TDD ağlarını destekler. Ayrıca Wi-Fi 6E, NFC ve Bluetooth 5.2’yi de destekler. Destek GPS sistemleri arasında Beidou, Galileo, GLONASS, Çift frekanslı GNSS, NavIC, NavIC etkin, GPS, GNSS, QZSS ve SBAS bulunur.

Spectra 580 ISP, 4K HDR kalitesinde aynı anda üç farklı video kaydetmeyi mümkün kılan üçlü bir görüntü sinyali IPS’sidir. 200 megapiksele kadar tek kamerayı, 64 megapiksele kadar çift kamerayı ve 28 megapiksele kadar üçlü kamerayı destekler. 10 bit renk derinliğinde fotoğraflar, bir saniyede 12 megapiksellik 120 görüntü çekebilir ve 120 fps’de 4K videolar kaydedebilir. SD888 yongasına sahip telefonlar, 60 Hz’de maksimum 4K çözünürlüğü ve 144 Hz’de dörtlü HD + çözünürlüğü destekler.

Qualcomm's next-gen processor is the Snapdragon 888 - Android Authority

 Oyuncular için, SD888, dokunmatik yanıt gecikmesini azaltabilen Game Quick Touch özelliğine sahip Snapdragon Elite Gaming özelliğine ve oyun işlemlerini yüzde 30’a kadar iyileştirebilen Değişken Hızlı Gölgelendirme (VRS) özelliğine sahiptir.

Samsung, OnePlus, Xiaomi ve diğerleri gibi tüm büyük akıllı telefon markalarının 2021’de SD88 destekli amiral gemilerini piyasaya sürmesi bekleniyor. İlk SD888 akıllı telefonların önümüzdeki yılın 1. çeyreğinde resmiyet kazanması bekleniyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *