Sony açıkladı: PlayStation 4 ömrü uzayacak! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Sony açıkladı: PlayStation 4 ömrü uzayacak!

avatar

Büşra Çevik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sony açıkladı: PlayStation 4 ömrü uzayacak!

Yeni nesil oyun konsollarının gündem olduğu bu süreçte, Sony’nin üst düzey yöneticisi Jim Ryan tarafından PlayStation 4 ömrü için olumlu bir açıklama geldi. Şirket, PlayStation 4 için oyun desteği devam edecek dedi. PlayStation 4’e sahip olan kullanıcılar, yeni oyunlarla da bulaşacak. Kullanıcıların yeni nesil cihaza geçmese bile güncel oyunları deneyimleyebilecek.

.

PlayStation 3’te yapılan hata, PlayStation 4 için yapılmayacak.

.

Sony tarafından yapılan açıklamada, bir önceki nesil geçişinde aceleci davranıldığı ve PlayStation 3’ün erken devre dışı kaldığı söylendi. Şirket, yeni geçiş sürecinde ise bu hatayı yapmayacağının sözünü verdi ve PS4 sahiplerinin yüzünü güldürdü.

.

PlayStation 4 için oyun desteği sürecek açıklamasının yanı sıra yeni nesil konsolun da geri plana atılmayacağı belirtildi. Firma, PlayStation 5 için geliştirilen oyun sayısının önceki konsollara kıyasla geri gitmeyeceğini söyledi. Diğer yandan birçok oyun geliştiricisinin de yeni oyunlarını PS5 ve Xbox Series X için tasarladığını biliyoruz.

Sony PlayStation 4

Bir önceki neslin konsolu olan PS4, yeni oyunlarla uyumluluk gösterse dahi donanım gücünden dolayı görsel veya oynanış tarafında yeni nesil cihazlar kadar iyi bir performans sergileyemeyecektir. Ancak bir süre daha güncel oyunların, 2013 yılında çıkış yapan PS4’te oynanabilir olması ve yeni oyunlar gelecek haberi, konsol sahiplerini sevindirecektir.

.

Bizi takipte kalın!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: